Pracovní síla pro domácnost? Chtějte jen to nejlepší

3643825 / Pixabay

Chůva představuje ideální kompromis mezi respektováním základních potřeb dětí a touze matek po seberealizaci. Mnohdy je ceněná i výpomoc na několik hodin denně, během níž je o rodinu dobře postaráno, aniž by se přitom musela pečující osoba jakkoli omezovat. A stejně dobrým pomocníkem může být třeba i hospodyně nebo majordomus…

Dříve, než si kohokoliv pustíte do své domácnosti, byste k němu měly cítit absolutní důvěru. A to vám běžné vyhledávání pomocníků přes inzerát zkrátka zprostředkovat nemůže. Mnohem lepší možností je personální agentura, která už předem všechny své spolupracovníky prověří, absolvuje s nimi podrobný pohovor apod.

Kdy se pomoc v domácnosti skutečně vyplatí?

Mít osobní volný čas je dnes už poměrně vzácnost. A proč byste ty okamžiky,  v nichž vás právě nepotřebují děti ani šéf, měly trávit neoblíbeným úklidem? Nemusíte se rozhodovat mezi teplou večeří a příjemnou podvečerní procházkou – šikovná hospodyně vše potřebné zařídí za vás.

Jestliže si svého volného času ceníte nadevše a chcete se vymanit z nekonečného kolotoče domácích povinností, může být právě pro vás pomoc v domácnosti tou správnou volbou. Snadno se může stát spíš členem rodiny než obyčejným zaměstnancem. A právě to je cesta, kterou by spokojené rodiny měly jít.

V dobré agentuře to prvním kontaktem nekončí

Chůva, hospodyně nebo zahradník, který to se svou profesí myslí opravdu vážně, rozhodně nesmí ve svém oboru zakrnět. Musí se celoživotně vzdělávat. A právě takový benefit mu profesionální personální agentura poskytne. Dobré školení otupí hrany už při prvním kontaktu – vyhnete se tak počátečním rozpakům i nepříjemnému prvnímu dojmu.

Obě strany budou už předem znát své požadavky i motivaci. Nedojde tak ke vzájemnému konfliktu ohledně délky, doby či způsobu hlídání nebo úklidu domácnosti. Snadno tak seženete chůvu, jež bude dítěti zároveň nahrazovat babičku, ale i zahradníka, přinášejícího do vaší zeleně ty nejmodernější trendy a postupy. Stačí jen vytvořit ten správný spojovací můstek mezi nabídkou a poptávkou – a to v personální agentuře Familiata.cz zvládají na jedničku.

Mohlo by se vám líbit...

1 odpověď

  1. Miky napsal:

    Super článek, díky za tip. Potřebujeme nutně hospodyni a chůvu k dětem.

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..