Nápady a inspirace do zahrady – co by vám letos nemělo chybět?

Skitterphoto / Pixabay

Záleží vám na tom, aby se vaše rostliny nádherně zelenaly i v parném létě? Chcete své zahradě dopřát něco navíc? Pak se rozhodně nechte inspirovat našimi tipy. Máme pro vás několik technických vychytávek, ale zabrnkáme i na estetickou strunu.

Zavlažovací systémy udrží vaši zahradu svěží

Máte už dost tahání těžkých konvic a zahradních hadic, nebezpečných pro rostliny, ale máte strach, že by automatická závlaha zničila jedinečné přírodní kouzlo vaší zahrady? Už nemusíte. Ty nejlepší zavlažovací systémy jsou totiž zcela ukryty v podzemí a viditelné jsou pouze ve chvíli, kdy skrápějí své okolí blahodárnou vláhou. Voda se dostane přesně tam, kde je nejvíce potřeba. Šťavnatý zelený trávník, lákající k posezení, tak získáte skoro bez námahy, stejně jako pestrobarevné kvetoucí záhony nebo bohatou úrodu ovoce. A ani investice do pořízení takového systému není tak vysoká, jak si možná myslíte. Stačí si spočítat, kolik vody a času použitím automatické závlahy ušetříte.

Jak na správné umístění lehátka na zahradu?

Jak si na zahradě dopřát jedinečný prostor pro relaxaci a intimitu za nízkou cenu? Vsaďte na zahradní lehátka. Ale nenechte jejich umístění náhodě, už předem do jejich zamýšlené blízkosti zasaďte rostliny, které vás potěší svým vzhledem a vlastnostmi po celou sezónu. Může jít například o nadýchaná květenství nádherně voňavých šeříků, červené japonské javory, tak skvěle konstrastující s okolní zelení, nebo třeba stínomilné azalky a rododendrony, pokud příliš neholdujete opalování. V takovém relaxačním koutku se vám bude odpočívat mnohem lépe než uprostřed vydlážděného dvora.

Tip navíc: sochy do zahrady

Chcete dopřát své zahradě něco navíc? Jděte na to chytře. Stačí jeden jediný prvek a okamžitě všem návštěvníkům ukážete, jakou duši vaše zahrada má. Máme na mysli zahradní sochy. Můžete je použít jako solitéry na místech, viditelných ze všech stran, nebo je naopak ukrýt do stínu velkých keřů a stromů, a dopřát tak svým hostům i sobě lákavý prvek tajemství a překvapení.

Mohlo by se vám líbit...

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..