Neničí si váš školák záda?

Free-Photos / Pixabay

Necháte-li výběr školní aktovky či batohu pouze na dítěti, velmi snadno se může stát, že si vaše dítě jejím každodenním nošením ničí záda. Stále přibývá dětí, které trápí bolesti zad a vady páteře. Svůj podíl na tom má samozřejmě řada faktorů a jedním z nich je správný výběr školního batohu.

Co byste měli jako rodiče ohlídat?

Pro děti je v otázce výběru školní aktovky zcela zásadní to, zda se jim líbí, či nelíbí vizuálně. Její funkční vlastnosti, praktičnost a zdravotní nezávadnost nejsou ve svém věku schopné objektivně posoudit. Tato zodpovědnost leží na rodičích. Jdete-li školní batohy vybírat s dětmi, předem si vyjasněte, že hlavní slovo při výběru budete mít vy. Ideální je, pokud můžete dítěti v obchodě dát na výběr z několika vhodných kandidátů. Co musí takový vhodný kandidát splňovat? Tak především dbejte na to, aby školní aktovka měla pevná, polstrovaná a dobře prodyšná záda. Je důležité, aby se celková váha studentského batohu rozložila po celých zádech. Popruhy musí být široké alespoň 4 cm a musí být polstrované, aby se dětem nepříjemně nezařezávaly do ramen. Děti mají rády barvy a výrazné vzory. Dopřejte jim je na aktovce. Zlepšíte jejich viditelnost v silničním provozu. Výhodné jsou i reflexní prvky.

Čím se liší aktovky od batohů

Školní aktovka pro prvňáčka musí být co nejlehčí, aby ji malé dítě zvládlo samo unést. Prvňáček si také lépe poradí s jednou zavírací klopou než několika zipy. Praktické členění vnitřního prostoru je důležité nejen u aktovek pro nejmenší školáky, ale také u školních batohů pro 2. stupeň. Dostatečný počet oddělených větších i menších kapes pomůže dětem udržet v učení a pomůckách pořádek. Český výrobce kompletního sortimentu školních pomůcek, aktovek i školních batohů nabízí svým zákazníkům tu nejlepší kvalitu za lákavé ceny. Výrobky značky Stil naleznete téměř v každém papírnictví.

Mohlo by se vám líbit...

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..