Dlouhé a jasné svícení vám zajistí LED technologie

Od prvního ohně, kterým si pravěcí lovci ozářili jeskyni, uplynulo už nějakých 790 milionů let. Od té doby se naštěstí technologie v této oblasti značně posunuly. A tam, kde ještě nedávno dominovaly halogenky nebo žárovky, se dnes hrdě vypínají LED svítidla.

Jaké mají výhody a proč si pořídit právě svítilny, čelovky a další vybavení v tomto provedení? Podívejte se na to, proč jsou nejenom ve světě outdooru tak oblíbené!

V sortimentu svítilen jsou LED jasnou jedničkou

Vývoj této technologie samozřejmě ještě není ukončen, takže stále objevujeme její další a další využití. Už teď však existuje sortiment, který si LEDky absolutně podmanily – LED svítilny. Nabízejí se víceméně ve třech základních skupinách:

  • Ruční nebo také kapesní svítilny, lidově zvané „baterky.“ Své uplatnění najdou nejenom u nočních muzejních hlídačů, ale také v domácnosti či u dělnických profesí.
  • Čelová svítidla alias čelovky jsou určeny spíše pro milovníky outdooru nebo třeba myslivce. Nezaměstnají vám ruce a přitom nebudete zakopávat v šeru o každý balvan.
  • Klíčenky a kapesní LED svítilny pak nabízí kompaktnost a dlouhou výdrž.

LED diody se vyznačují velkou svítivostí, nízkou poruchovostí, dlouhou výdrží a vysokou spolehlivostí. Lepší modely dokáží nabídnout i různou svítivost. Ovšem i při nastavení na nejvyšší stupeň jsou co do odebírané energie náročnější mnohem méně než halogenové svítilny. A méně také váží.

A sehnat je lze i v provedení tzv. Emergency light, což je červeně blikající kousek, který označí skvěle vaši pozici kvůli případné pomoci. Když se dostanete do stavu nouze, jde o produkt k nezaplacení.

Mají LED svítilny i nějaké nevýhody?

Ano, ale popravdě – není jich moc. Problém někdy bývá ve vysoké provozní teplotě – čím větší svítivost totiž produkt má, tím více hrozí poškození LED diod kvůli vznikající vysoké teplotě. Chce to tedy kvalitní konstrukci, která si s odvodem tepla poradí bez ztráty kytičky. Vyplatí se tedy sázet na osvědčené prodejce. Ti vám pomohou i s osazením správného reflektoru – klasické LED diody totiž vyzařují světlo jen pod určitým úhlem, co není vždy dobře.

A kde se po kvalitních výrobcích podívat? Čelovky, nabíjecí svítilny i klasické “baterky“ do kapsy seženete u specialistů v e-shopu E1.cz.

Mohlo by se vám líbit...

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..