Zahradní fenomén jménem Husqvarna

Hans / Pixabay

Za předchůdce společnosti Husqvarna je považována výrobna pušek založena roku 1620 švédským králem Gustaven II. Adolfem v Jönköpingu za účelem dodávky zbraní švédské armádě. Název značky Husqvarna byl později inspirován řekou Husqvarna, na kterou byla v roce 1689 přemístěna jedna sekce výroby továrny. Při pozorném prohlédnutí loga firmy vám možná bude použitý symbol připomínat hlaveň pušky z čelního pohledu. Logo společnosti skutečně odkazuje na svoji zbrojařskou historii a až na lehké úpravy zůstalo dodneslogostejné jako při vzniku první továrny. Po převedení společnosti z královského majetku do soukromého vlastnictví a následném ukončení kontraktu se švédskou armádou v roce 1870 byl schválen nový plán výroby a začalo se s produkcí šicích strojů, loveckých zbraní, kamen na dřevo, strojků na maso, prvních psacích strojů, jízdních kol a plynových sporáků.

Roku 1918 přidává do svého pole působnosti i výrobu sekaček na trávu, vytápěcích kotlů a později i vlastní motory. V letech 1934-1949 rozšiřuje svůj sortiment o elektrické sporáky, myčky na nádobí a pračky. V roce 1959 byl na trh uveden první model řetězové pily a motorové sekačky pro majitele zahrad. Pily se těšily velké oblibě veřejnosti díky výrazně nižší hladině zvuku v porovnání s konkurenčními výrobky. Roku 1967 spatřila světlo světa poslední lovecká puška série 1900 značky Husqvarna, která se zapsala do povědomí celého světa svým pokrokovým technickým řešením. Ještě dnes se výrobci zbraní inspirují tímto modelem s inovativní konstrukcí.

V roce 1968 představuje Husqvarna své první křovinořezy a o rok později i motorovou pilu s integrovaným systémem tlumení vibrací. Tato technologie napomohla lesním pracovníkůmk bezpečnější práci s menším rizikem zdravotního poškození cév a nervového systému. Následujících několik let se pokoušela zajistit ještě vyšší bezpečnosti při užívání pil,snaha se neminula účinkem a pomocí inovativních postupů mohlo dojít k uskutečnění velkého snu – k výrobě vůbec první motorové pily s automatickou brzdou řetězu na světě. Další velký úspěch zaznamenala značka Husqvarna v roce 1982 při nasazení svého motocyklu MC 258 do rally závodu okruhu Paříž-Dakar, motocykl ve své třídě 250 ccm předvedl znamenitý výkon a soutěž vyhrál.

Později se Husqvarna rozhodla prodat svoje oddělení motocyklů i šicích strojů a začala se hlouběji zajímat o stavební stroje a přístroje na úpravu lesů a travnatých porostů. V oblasti motorových řetězových pil dosáhla ke snížení emisí výfukových plynů a k větší síle a výkonu přístroje. Získala také mnoho ocenění, zlaté, stříbrné i bronzové medaile si dovezla i z Mistrovství světa v dřevorubectví v roce 2012. Husqvarna je pokládána za synonymum pro kvalitu a světovou špičku ve svém oboru, při investici do jejich výrobků nešlápnete proto vedle. Navštivte Hobbycentrum, které se na zahradní produkty Husqvarna specializuje.

Mohlo by se vám líbit...

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..