Oblíbené motivy tetování – andělé

Motivy andělů jsou velice rozšířenými motivy pro tetování, a nemusí jít zrovna o věřící osoby. Anděl je symbolem víry v boha a jeho ochrany. Zrovna tak jsou symbolem pro víru v sebe samotného, v krásu a značí také jiné atributy. Andělé se tetují na rozličná místa na lidském těle. Není definováno, kam vyloženě patří, proto se může každý rozhodnout podle svého, kam si nechá svého ochránce andílka umístit. Andělské motivy preferují především ženy, ale ani muži nezůstávají pozadu a nechávají si v tetovacích salónech zkrášlit kůži nějakým andělem.

Anděl se tetuje v podobě bytosti, ale mnohdy se tetují jenom křídla. Anděl je motivem, který se hodí na potetování velké plochy a nechá vyniknout umělecky provedenému tetování. Andělem se zabývá mnoho náboženství, proto je nejčastěji symbolem pro božskou povahu, oddanost a víru ve své božstvo. Motivy andělů se také používají jako motivy pro memoriály. Jedná se o památeční tetonáž a spojuje se se jménem zemřelého jedince.

Anděl je poslem ochrany ale také trestu. Existují bílí i černí andělé. V negativním významu může anděl značit posla smrti. Při tetování se využívají samotní andělé, nebo jejich spojení s jinými obrázky. Může se jednat například o anděla s mečem nebo květinou, harfou a tak podobně. Anděl s mečem je vyobrazením anděla strážného.

Tetovací salóny mají v nabídce velké množství různých obrázků andělů, stačí si vybrat. Andělé nejsou pochopitelně jenom pro věřící, ale hodně hlavně mladých dívek preferuje nějakou kérku s andílkem. Ve skutečnosti nemusí být holka žádným andělem, ale klidně se v její duši mohl usadit nějaký ďábel nebo jiná zlobivá či svérázná bytost. Andělské motivy jsou hodně módní záležitostí, takže si ho můžete dát jen tak, že se vám líbí a chcete ho mít na sobě.

Mohlo by se vám líbit...