Lyžování v Livignu

Lyžování
spinheike / Pixabay

Livigno je místo jako dělané na lyžování. Je to malé městečko ležící na pomezí malebného Švýcarska a Itálie. Údolí je dlouhé 12 km.

Livigno nabízí síť lanovek, které vás vyvezou na obě strany údolí. Na západní straně je Monte della Neve (2.785 m) a středisko Mottolino. Protější strana je obsazena areálem Carosello. Pokud chcete navštívit Livigno a zalyžovat si na obou stranách, jsou propojeny pouze skibusy. Je zde řada velmi kvalitních sjezdovek – najdete zde především středně těžké tratě označené červenou barvou. Náročnější lyžaři si mohou vyzkoušet černé sjezdovky v Monte Neve a podél prvního úseku areálu Carosello. Na vrcholy vás vyvezou sedačkové lanovky, které jsou až na pár výjimek modernizované. Celkem je zde 32 vleků a lanovek.

Livigno nabízí nejen lyžování

Vyžití zde najdou i běžkaři či snowboardisti. V obou areálech najdete snowboard park. Po lyžovačce zde můžete navštívit pěší zónu s řadou duty free obchodů. Díky bezcelní zóně zde nakoupíte až o 40% levněji oproti jiným městům. Je zde i velké množství restaurací, barů a diskoték.

Relaxovat můžete ve wellness areálu Aqua Granda. Je zde bazén, sauny, posilovna, vířivky a mnoho dalších služeb. Zamrzlé jezero můžete projet na skútru i v závodním automobilu. Nejvýše položená osada je Trepalle, kde najdete tradiční dřevěné stavby, která vás jistě okouzlí.

Středisko se nachází v nadmořské výšce 1816 m.n.m. Díky tomu jsou ve středisku perfektní sněhové podmínky. Pořádají se zde mimo jiné různé světové závody. Ve městě naleznete půjčovny sportovního vybavení i servis.

Mohlo by se vám líbit...

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..