Jak zabavit děti a přitom zvyšovat jejich slovní zásobu?

ejaugsburg / Pixabay

Určitě to znáte. I když je milujete, někdy byste si dala pauzu. Zavřela se do ložnice a aspoň hodinku si v klidu četla. Tento relax ale často končí už do 15 minut. Je to snad jeden z vesmírných zákonů, že děti mají vždy více energie, než rodiče?

Naštěstí se mi podařilo přijít s řešením, jak si onu hodinu každý den najít. Jak?

Hra Pixwords
Asi před měsícem mi kamarádka jen tak mezi řečí ukázala jednu logickou hru pro mobily a tablety. Podstatou hry je nacházet správné názvy předkládaných obrázků. Zobrazí se vám obrázek a u něj prázdná tajenka jako v křížovce. Vidíte tedy, z kolika písmen se skládá kýžený název obrázku. Navíc dostanete na výběr jen několik písmen, z kterých tajenku poskládáte. Princip je opravdu jednoduchý. (Stáhnout si ji můžete zde: Pixwords)

Hra je rozdělena do jednotlivých kol po čtyřech obrázcích a jejich tajenky se navíc protínají jako v opravdové křížovce. Takže po vyplnění jednoho pixwords obrázku už vidíte písmena i u dalších slov.

Gadini / Pixabay

Nejdříve jsme nechápala, co Jana na té hře má a proč bych s ní měla ztrácet čas. Pak jsem ji zkusila a pochopila jsem.

Pixwords je neuvěřitelně chytlavá hra, díky které si navíc procvičujete slovní zásobu. Jakmile vyřešíte jednu tajenku, máte chuť pustit se do další. Sbírat zlaťáky a postupovat do dalších kol. Hrajete si jako dítě.

No a právě děti z ní byli nadšené ještě více, než já.

Hra je naprosto pohltila a já si najednou uvědomila, že mám každý den více času pro sebe. Zatímco si hrají, zároveň si i zlepšují slovní zásobu, no paráda.

Pixwords nápověda

Došlo ale i na chvíle, kdy jsem si nikdo s obrázkem nevěděli rady. Strávili jsme u luštění jednoho obrázku 30 minut a nikoho už to moc nebavilo. Začala jsem zjišťovat, jak ono kolo přeskočit.

Na internetu jsem našla mnoho stránek s nápovědou ke hře pixwords. Hledání odpovědi mi ale zabralo mnoho času, protože všechny obrázky byly naházené na jedné stránce a musela jsem je postupně projít všechny, jen abych našla jeden, který jsem potřebovala.

Prošla jsem mnoho stránek s pixwords nápovědou a na všech trvalo hledání moc dlouho. Pak jsem narazila na nápovědu, kterou jsem celou dobu hledala. Je to určitě nejrychlejší pixwords nápověda: http://pixwords-napoveda-cz.cz/ . Obrázky jsou roztříděné do kategorií a navíc ještě dle počtu písmen. Každý obrázek tam najdete do minuty.

Pixwords nápověda je ale jen pro případy, kdy si opravdu neví rady, a přestane je hra bavit. Nejdřív je nechte, ať si pořádně zapřemýšlí.

Mohlo by se vám líbit...

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..