Co se stane, když vám chybí Omega 3 mastné kyseliny?

O tom, že v naší stravě chybí vitamíny, minerály a další důležité mikroelementy, se mluví velmi často. Jen málokdy se dozvíte nějaké konkrétní názvy. Je však důležité se zaměřit zejména na ty, které si náš organismus sám nedokáže vytvořit.

Kromě často zmiňovaného vitamínu D jsou to také nenasycené mastné kyseliny, jež jsou pro naši krásu a zdraví nezbytné. A protože ani správně vyvážený jídelníček často nestačí, je nutné se zejména v období zvýšeného stresu nebo nejrůznějších dietních omezení spolehnout na vyvážené doplňky stravy a přírodní produkty.

Kde všude nám Omega 3 pomáhají?

Pokud bychom nahlédli do zdravotnických příruček, zjistili bychom, že jde o označení pro skupinu nenasycených mastných kyselin (tvoří součást tuků). Na naše zdraví mají významný vliv. Přispívají mimo jiné k udržení:

  • normálního stavu cév,
  • správného krevního tlaku,
  • zdravého zraku,
  • vitálního mozku.

Mezi nejohroženější skupiny obyvatel patří zejména vegetariáni a vegani a dále pak těhotné ženy a kojící ženy. Omega 3 mastné kyseliny jsou pro zdravý vývoj dětí nezbytné.

Z čeho se skládají a kde je najdeme?

Mezi dvě nejpřínosnější části těchto nezbytných živin patří EPA (eikosapentaenová) a DHA (dokosahexaenová). Primárně je obsahují zejména tučné ryby a mořské plody. I kvůli tomu, že tyto potraviny konzumujeme jen velmi málo, patří naše republika na přední místa v žebříčku výskytu kardiovaskulárních chorob.

Pokud tedy nepřijímáte tyto složky potravy alespoň dvakrát týdně, velmi pravděpodobně budete trpět nedostatkem těchto živin. Vyzkoušejte například přírodní doplněk stravy Omega 3 vegan s obsahem DHA, přispívající k udržení normální činnosti mozku a podporující udržení normálního stavu zraku.

Najdete v něm olej z mořské řasy Schizochytrium (650 mg/kaps) a užívat ho mohou všichni vyjma dětí do tří let. Zjistěte, kde koupit Omega 3 vegan a pamatujte, že v žádném případě nemůže jít o náhradu pestré a vyvážené stravy a zdravého životního stylu.

Vyzkoušejte přírodní doplněk stravy Omega 3 vegan s obsahem DHA,

Mohlo by se vám líbit...

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..