Stojan na dřevo jako praktická i elegantní pomůcka

Fire Fireplace Hot Heat Flame
laurab1 / Pixabay

Společně s pořízením klasického krbu si musíme zároveň položit i otázku, kam uskladníme dřevo, určené pro pravidelné přikládání. Určitě není pohodlné běhat pro každou várku do sklepa nebo kůlny. Masivní polena navíc mohou působit jako přírodní dekorační prvek, který náš interiér opravdu skvěle doplní. Ideálním prvkem pro uskladnění dřeva jsou stojany na dřevo.

Nebudete se tak muset dívat neustále pod nohy a bát se, že o nějaký zapomenutý kus zakopnete. A vsadíte-li při svém nákupu také na zajímavý design, získáte nenapodobitelnou ozdobu, která svěřenému prostoru vtiskne opravdu osobitý šarm.

Jak si stojan na dřevo vybrat

Jsou k dostání opravdu v mnoha podobách. Nejčastěji jde o různé koše, ovšem z důvodu bezpečnosti a ochrany majetku vyrobené výhradně z nehořlavých materiálů. Mezi ty nejkrásnější patří rozhodně ocel a litina.

Jejich základním poznávacím znakem je masivnost. Jde o skutečnou tíhu, sloužící jako skvělá podpora pro dřevo, ovšem určenou výhradně ke stání na místě. Vždyť pravidelné nošení stojanů do dřevníku a zpět by bylo velmi vysilující. K tomuto účelu si tedy budete muset nakoupit jiné pomůcky.

Vybírejte takový, do něhož se vejde opravdu dostatečné množství paliva. Model na pět kousků může sice vypadat efektně (a místnost nepochybně zvelebí), ovšem co do praktického využití je k ničemu.

Klíčem k úspěchu je stabilita

Pevné dno a tři nebo ještě lépe čtyři nohy – to jsou stojany na dřevo zn. ideál! První vlastnost oceníte ve chvíli, kdy budete muset přistoupit k vysypání uvolněných pilin, jež ze dřeva často opadávají. Nožičky jsou pak perfektní pro bezproblémové vysávání a vytírání, během něhož nebude třeba s těžkou konstrukcí nijak manipulovat.

Jestliže vám však jde především o snadný pohyb, vyberte si model opatřený kolečky. A nezapomeňte na to, že stojany s pevnými stěnami jsou sice praktičtější, ovšem opticky se do malého prostoru příliš nehodí. Přerušované nebo dokonce chybějící stěny naopak umožňují dřevu větrat (takže nezplesniví ani při delším uložení) a nějaký ten zatoulaný oštěpek kvůli tomu jistě rádi zametete.

Náš tip: Domácnosti s malými dětmi a zvířaty by měly stojany s masivními stěnami zvážit vždy. Zadřená tříska totiž určitě nepatří k právě příjemným zážitkům.

Při nákupu se rovněž vyhněte kouskům uzavřeným svrchu (výjimku tvoří jen designoví pomocníčci např. ve tvaru rozříznutého obdélníku). Není to zapotřebí, a navíc je opět ve hře plíseň a zvýšená vlhkost ve dřevě.

Dokonalou harmonii v místnosti vytvoří praktické sety

Chcete, aby váš krb a jeho příslušenství do vašeho interiéru dokonale zapadly? Pak vsaďte na praktické opakování textur v prostoru. Například v e-shopu Vesardi.cz si můžete k praktickému stojanu dokoupit i kovové stojany na víno, obrazy na stěnu nebo konferenční stolky. Vzájemně sladěné designové prvky vám zajisté vyhoví po všech stránkách.

Stojan na dřevo jako praktická i elegantní pomůcka

Mohlo by se vám líbit...

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..