Vybíráte okna? Projděte si výhody jednotlivých materiálů

Free-Photos / Pixabay

Co do tepelně-izolačních vlastností jsou si dnes materiály, používané pro výrobu oken, víceméně rovnocenné. Stačí vsadit na nejvyšší dostupnou třídu. Záleží tedy na tom, zda si vyberete plast, dřevo nebo hliník? Po estetické či vytrvalostní stránce rozhodně ano.

Plastová okna jsou stále evergreenem

Uplatní se v novostavbách i při rekonstrukci starších rodinných objektů. Ztužující ocelový profil v největších komorách jim dodává větší pevnost, výplň komor polyuretanovou pěnou pak i lepší tuhost. Lze si připlatit i za nejrůznější povrchovou úpravu, která plastovým oknům dodá přírodní vzhled, nikdy to však „nebude tak úplně ono.“ Jejich výhodou je nízká cena.

Dřevěná okna jako klasika i architektonická nezbytnost

Je-li vaším cílem dokonalé propojení s přírodou, pak vsaďte na dřevěná okna. Díky použití moderních technologií už nehrozí jejich „sedání“ a vznik škvír. Stačí nechat okna po několika měsících dodatečně seřídit. To ovšem platí pro všechny typy oken a solidní firmy mají tuto službu ve standardní nabídce bez příplatku. Do historické zástavby, podléhající zpřísněnému dozoru památkové správy, se pak hodí dřevěná špaletová okna, jež skvěle vyhoví všem požadavkům na autentický vzhled i užitné vlastnosti.

Hliníková okna pro nejnáročnější zákazníky

Sháníte produkt, který by na vašem domě bez problémů vydržel jednu i více generací, aniž by se to jakkoli podepsalo na jeho vzhledu či komfortu užívání? Pak budou pro vás ideální volbou hliníková okna. I ty nejzákladnější modely zpravidla splňují veškeré požadavky pro výstavbu nízkoenergetických i pasivních domů, a přitom neodbývají ani estetickou stránku celého projektu.

Chcete vědět víc? Nechte si s výběrem poradit od odborníků z Jis.cz. Na našem trhu působí už více než čtvrt století, nejsou jim cizí ani dotační programy – a zaměření i konzultaci nabízejí zcela zdarma. Spolehněte se na českou kvalitu!

Mohlo by se vám líbit...

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..