Bednění a lešení – ideální pomocníci na každou stavbu

Comfreak / Pixabay

Ať už plánujete rekonstrukci nebo novostavbu, existuje několik opěrných bodů, bez kterých se při plánování takové akce jednoduše neobejdete. Jedním z těch nejdůležitějších je výběr kvalitního lešení a bednění, vhodných pro vaše aktuální potřeby.

Bednění pro rychlost, lešení pro bezpečnost

Patříte mezi majitele nemovitostí zcela nepolíbené stavební latinou? Nevadí. Začneme u bednění. To je nezbytné pro uložení čerstvého betonu případně hlíny. Bednící plášť a výztuhy jsou velmi mobilní a lze je sehnat ve variantě pro stěny i stropy. Při stavbě rodinných domů, kde je většina prací prováděna svépomocí, dbejte v případě bednění zejména na jeho nízkou hmotnost, vstřícnou i k výhradně ruční manipulaci.

Statické nebo pojízdné lešení je nezbytné pro bezpečnost všech zúčastněných. Musí mít všechny bezpečnostní prvky (dvoutyčové zábradlí, zarážka u okraje apod.) bránící úrazům z nepozornosti.

Nepovolaným vstup zakázán? Výstražné pásky nestačí

Vstupu nepovolaných osob pak účinné zabrání mobilní oplocení. Zvláště malé děti bývají velmi zvědavé, ale nebezpečí hrozí třeba i domácím mazlíčkům. A navíc na první pohled profesionálně zabezpečená stavba odradí běžné nenechavce a zloděje. Můžete si vybrat z plotových i plných dílců, v závislosti na tom, jaké soukromí při práci na stavbě vyžadujete. Odfiltrovat všetečné oči sousedů totiž může být leckdy k nezaplacení.

Vyhněte se zbytečně vysoké investici

Je však zbytečné kupovat si kvůli jedinému projektu takto drahé vybavení. Právě proto funguje společnost Scaserv, a.s. nejenom jako prodejce, ale také půjčovna lešení. Odborně vám poradí se vším potřebným, doporučí vhodné produkty a jako bonus nabídne přívětivé ceny, které váš rodinný rozpočet zaručeně nezruinují. Můžete si být také jisti, že vaše lešení nebo mobilní oplocení splňuje všechny platné evropské normy a doporučené postupy při údržbě. V otázkách bezpečnosti na stavbě se totiž kompromisy rozhodně dělat nevyplatí!

Mohlo by se vám líbit...

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..