Zajistěte si soukromí a bezpečí svého pozemku

Lidé bydlící v rodinných domech se často potýkají s problémy, jak se vypořádat se zvědavými sousedy nebo kolemjdoucími. Řekněme si to otevřeně, komu by se líbilo, když by vás sousedka od vedle neustále šmírovala na zahradě. Ceníte-li si svého soukromí a bezpečnosti, doporučujeme vám si svůj pozemek oplotit a opatřit ho bránou.

Můžete si vybrat hned z několik typů bran, podle vašich požadavků a finančních možností. Mezi nejoblíbenější patří samonosné nebo kolejnicové posuvné brány. Samonosné posuvné brány fungují na dálkové ovládání na principu otevírání do strany podél oplocení. Většinou je umístěná několik centimetrů nad vozovkou na speciálním nosném C profilu neboli šíně, který je ukotven na dvou nosných zabetonovaných vozících. Tento typ brány nevyžaduje stavební zásahy ve vozovce, je nenáročný na stavební přípravy, je snadno udržovatelný a auto můžete zaparkovat rovnou za bránou. Jedinou nevýhodou je, že musíte mít dostatečně velký prostor na boční straně brány, přibližně o třetinu až polovinu větší, než je průjezd, aby se měla brána kam zasunout. Pokud by vypadl elektrický proud, nebojte se, nebudete muset bránu přelézat. Stačí ji přepnout do nouzového manuálního ovládání a jednoduše otevřít i zavřít ručně.

Kolejnicové brány fungují na podobném principu jako samonosné brány, také se zasouvají do strany, ale jezdí po kolejnici s L profilem. K jejich výhodám patří pohodlné parkování rovnou za branou, postranní prostor nemusí být tak velký jako u samonosné brány (stačí velikost průjezdu) a jsou také o něco levnější. Stavební práce jsou ovšem složitější a musí se zasahovat do vozovky. Navíc vyžaduje častou údržbu, zvláště v zimních měsících.

Jste-li zastánci klasiky, nebo nemáte dostatečný prostor na instalaci posuvné brány, můžete si vybrat z jednokřídlých nebo dvoukřídlých bran. U těchto bran ovšem převyšují nevýhody nad výhodami. Jsou sice levnější, jednodušší na instalaci a lze k nim přidat automatický pohon na otevírání a zavírání. Na druhou stranu zasahují do vozovky, nemůžete parkovat hned za bránou, povrch za branou nesmí být do svahu, jsou náročnější na údržbu a také jsou hmotnostně a rozměrově omezené.

Mohlo by se vám líbit...

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..