Máte-li se sousedy pozitivní vztah, je vyhráno

Angry Woman Blame Conflict
mohamed_hassan / Pixabay

Nezáleží na tom, zda bydlíte v panelovém domě nebo ve vlastním rodinném domečku. V obou případech se téměř denně potkáváte se svými sousedy. U první varianty asi poněkud častěji, ale i přesto byste měli udržovat sousedské vztahy na pozitivní úrovni, a to bez zbytečných hádek. Jedině tak budete mít klid, pokud budete dělat jakékoli zbytečné naschvály, může se vám to vymstít. Čeho byste se měli u sousedských vztahů držet a jak překonat těžké chvíle?

Pozitivní vztahy jsou výhrou

Mít se sousedy pozitivní vztahy je bezesporu obrovskou výhrou. Nemusíte se denně nervovat tím, co zase budou proti vám sousedé vymýšlet, aby vás vyhnali nejenom z bytu, ale i z blízkého okolí. Pokud se budete zajímat čistě jen o sebe a nebudete strkat nos do cizích věcí, máte vyhráno. Konec konců to nemusí být pouze vaši sousedé, se kterými sdílíte prostory. Mohou to být i přátelé, které v případě pomoci oslovíte.

Zvlášť práce na rodinném domě nebo zahradě čas od času vyžaduje nářadí, které ne vždy máte po ruce. V takovém případě vám může pomoct soused. Pokud s ním nemáte příliš dobré vztahy, nemá cenu za ním chodit, protože se vám nejspíš vysměje do obličeje. V opačné situaci, kdy nemáte problém souseda navštívit nebo on vás, je to úplně o něčem jiném. Jen si na práci vynahraďte celý den. Jakmile vkročíte na jeho pozemek či zahradu, určitě se vaše komunikace nebude držet jen nářadí. Rázem je ze dvou minut hodina ne-li více.

Spory mohou vyústit až k soudu

Divili byste se, jaké peklo zažívají ti, kteří se svými sousedy nevycházejí dobře. Pokud jsou sousedské vztahy pouze na takové úrovni, že se dva lidi procházející kolem sebe nepozdraví, může to být považováno také za menší výhru. Když se ovšem nenávist přemění v každodenní hádky a naschvály, pak to snadno může skončit až před soudem. I taková témata je nutné při bydlení řešit, protože jsou každodenní rutinou. Jak bylo uvedeno v prvním odstavci, na sousedy narážíte prakticky denně.

Silence Man Silhouette Shadow

Máte-li se sousedy pozitivní vztah, je vyhráno

Mohlo by se vám líbit...

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..