Jak zařídit obývací pokoj, který přinese potřebný komfort návštěvám i starousedlíkům

Create Chest Of Drawers Kitchen  - u_jup1hbno / Pixabay
u_jup1hbno / Pixabay

Jde o samotné srdce bytu. Místo, kde se setkávají generace i přátelé, kteří se po dlouhou dobu neviděli. Žádná příležitost není dost malá na to, abyste si ji nemohli zpříjemnit komfortem a pohodlím.

Hledejte proto tyto vlastnosti u jakéhokoliv kusu nábytku, který do této místnosti pořizujete. Středobodem všech obývacích pokojů jsou pak samozřejmě praktické a elegantní sedací soupravy.

Na klasiku zapomeňte, vsaďte raději na písmenka

Rovné sedačky, na nichž se jen stěží pohodlně uvelebí více lidí zároveň, patří dnes již téměř do minulosti. Můžeme je obdivovat na zámcích nebo ve vintage zařízených interiérech, ale to je asi tak vše. Pro každodenní využití jsou mnohem lepší rozkládací sedací soupravy ve tvaru písmene L či dokonce U.

Perfektně vyplní nevyužívané prostory podél zdí i v rozích a můžete si na nich bez uzardění dát třeba i nohy nahoru. Ale nejde tu jen o aktuální užitnost. Mohou vám totiž pomoci i v dalším ohledu.

Obývací pokoj s více zónami

Jen málokdy ve svých volných chvílích pouze lenošíme. Někdy doděláváme věci do práce, jindy se věnujeme některým svým koníčkům. I proto by měl být obývací pokoj opticky i prakticky rozčleněn do vícero zón. A právě roh sedačky se může stát oním šikovným předělem, oddělujícím zábavu od povinností. Pracovní stůl tak bude vypadat mnohem lépe a získáte i pocit jistého soukromí. Vše doplňte třeba odlišnými pruhy koberce nebo rovnou stylovou výmalbou a máte hotovo. Jakmile se jednou tento princip naučíte, snadno ho uplatníte i kdekoliv jinde.

A na co ještě nezapomenout? Určitě na komody, které do svých útrob dokáží uložit množství nezbytností i maličkostí. Stačí několik šuplíků a celý pokoj budete mít uklizen raz dva. Nezapomeňte je sladit právě se sedačkou – nebo ještě lépe: pořiďte si je zároveň a nedělejte kompromisy. Výhodné ceny najdete třeba na Okay.cz.

Mohlo by se vám líbit...

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..