Jak si vychutnat dobrou kávu opravdu naplno

Coffee Machine Coffee Machine  - H4roldas / Pixabay
H4roldas / Pixabay

Tipů pro přípravu tohoto lahodného nápoje není nikdy dost. Také patříte mezi kávové nadšence, kterým instantní káva ze skleničky (mnohdy pochybné chuti) jednoduše nestačí? Nalijeme vám do žil pořádnou dávku optimismu s něčím mnohem lepším.

Hádáte správně – ukážeme vám, že výběr kávovaru opravdu není tak složitý, jak jste si nejspíš doteď mysleli. Jde vám především o skvělou chuť? A co víc – rádi byste ji kombinovali s rychlou přípravou? Obojí je možné.

Ať už v kapslích nebo mletá, vždycky bude báječná

O chuť jde u kávy v první řadě. A právě proto jsou tu automatická espressa se zabudovanými mlýnky, které kávu namelou vždy na tu správnou hrubost. Ranní kávě, připravené z kvalitních zrn, se jednoduše nic nevyrovná.

Jakmile jednou to opojné aroma, plnou chuť a hustou pěnu objevíte, už nikdy nebudete chtít nic jiného. A aby se z přípravy kávy nestal časově náročný horor, vsaďte na pákové kávovary s elegantním a kompaktním designem. Doporučený provozní tlak je okolo 20 bar. S takovým si poradí i úplný kávový amatér. Vyšší čísla jsou vhodná jen pro kavárny a specializované prodejny.

Chtějte také trysku na mléčnou pěnu (protože čas od času se odlehčená káva hodí), odkapávací mřížku a systém jednoduchého čištění. Dnes lze nalézt i kávovary, jejichž součásti je možné pohodlně uložit do myčky, takže se vyhnete pracnému drbání a drhnutí. A nezáleží na tom, zda jde o téměř kavárenské výrobky či mnohem jednodušší espressa na kapsle.

Chtějte kvalitní kávu

Ale ani ty nejlepší kávovary si neporadí s podřadnými surovinami. Na nákup dobré kávy dbejte proto také. A jak by měla vypadat?

  • Barva tmavě hnědá,
  • zrna bez jakýchkoliv skvrn a diskolorací,
  • stejná velikost zrn,
  • žádné úlomky nebo kamínky,
  • opojná vůně bez nakyslých tónů.

Vždy také dejte přednost menšímu balení, které rychleji spotřebujete. Jednou otevřená káva totiž začne velmi rychle ztrácet své užitné vlastnosti. A kde vybrat vhodný kávovar? Nejlépe u specialistů a za výhodné ceny na Okay.cz.

Mohlo by se vám líbit...

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..