Stylová sluchátka pro poslech hudby se dají pořídit za pár stovek. I v bezdrátových variantách

Headphones Airpods Pro White  - lg24lg / Pixabay
lg24lg / Pixabay

V dnešní době, kdy je značně omezená možnost navštěvovat různé koncerty, zejména ty větší, mnozí z vás volí alespoň variantu přehrávání svých oblíbených kapel a interpretů z alb přes mobilní telefon. K tomu je však dobré mít kvalitní sluchátka. Stylové kousky se dají pořídit poměrně levně, přesto poskytují plnohodnotný zvuk a příjemný zážitek. Jaké jsou možnosti při nákupu nových sluchátek?

Drátová sluchátka

Nejste-li nijak náruživými posluchači a hudbu si v telefonu pouštíte jen občas, asi nemá cenu investovat do drahých modelů. Klidně vám stačí klasická drátová sluchátka, jež jsou s mobilním telefonem a mezi sebou propojena kabely. Takovéto řešení vás v obchodě vyjde maximálně na pár set korun, spíše však ještě méně. Počítejte ale s tím, že telefon musíte mít neustále po ruce, protože délka kabelu je zpravidla jen kolem 1 metru.

Bezdrátová řešení

Pokud se do sluchátek nebojíte investovat přeci jen trochu více peněz a hudbu přes telefon posloucháte často, je praktičtější zvolit bezdrátová sluchátka. Mají zpravidla poměrně velký dosah od přístroje. I u levnějších variant činí možná vzdálenost od mobilu 10 metrů, u vybraných druhů luxusnějších bezdrátových sluchátek pak klidně dvojnásobek. Spojení se provádí přes bluetooth, které tudíž váš telefon musí mít k dispozici, což ale u drtivé většiny moderních mobilních telefonů není problémem.

Čím kvalitnější bezdrátová sluchátka jsou, tím mají nejen lepší zvuk, ale i delší výdrž baterie na jedno nabití. Minimem, které lze brát jako dostačující, je výdrž kolem 5 hodin, výkonnější modely pak bez potřeby dalšího nabití vydrží klidně 10 a více hodin, což je ideální pro náročnější uživatele. Velmi snadné je i samotné nabíjení, jež se provádí přes USB kabel propojením s notebookem, PC či přímo přes USB přípojku do elektrické zásuvky.

Vlastníte-li iPhone, pořiďte si rozhodně AirPods, jež jsou s chytrým telefonem této skupiny plně kompatibilní.

Mohlo by se vám líbit...

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..