IPhone, nebo Xiaomi?

Android Smartphone Mobile Iphone  - mauryamohit138 / Pixabay
mauryamohit138 / Pixabay

Moderní chytré telefony jsou opravdu sofistikovanými zařízeními. A jednotlivé značky se předbíhají nabídkou funkcí, z nichž nám až zůstává rozum stát. Dnešní mobilní telefony jinými slovy už dávno neslouží k pouhému telefonování a posílání esemesek. S dobrým telefonem nafotíte profesionální fotografie i natočíte profesionální videa. A nejenom to.

Nejde však jen o samotné mobilní telefony, ale i o v nich nainstalované aplikace. Ty vám fotografie vyretušují. Tak, že se na nich nepoznáte. Aplikace vám ovšem spočítá i vaše kroky, poradí, kdy se napít vody či kdy se blíží vaše plodné dny. A mohli bychom pokračovat. Fantazie vývojářů v podstatě nezná meze. Zpět ale k přístrojům samotným. Jaký v tak velké nabídce trhu zvolit?

Jaký je nejlepší telefon?

Jediná odpověď bohužel neexistuje, protože závisí na čistě individuálních požadavcích konkrétních uživatelů. Obecná rada každopádně zní: pořiďte si telefon s funkcemi, které skutečně využijete. Jsou to právě funkce telefonu spolu s jeho kapacitou a výkonem, které cenu ve výsledku navyšují. Byť je samozřejmě pravdou, že cenu ovlivňuje i značka. Nedá se však říci, že iPhone stojí tolik, jenom proto, že za ním stojí značka Apple. Poslední model iPhone (SE2) je na poměry značky i cenově dostupný. Na e-shopu okay.cz je momentálně k mání za necelých 13 tisíc korun.

IPhone 11 Pro a Max

Jde-li vám ovšem o ten nejlepší telefon, co Apple kdy představil, doporučujeme iPhone 11 Pro a 11 Pro Max. Tento telefon je v první řadě skvělým fotoaparátem s rozlišením 12 Mpx a ultraširokým objektivem, díky kterému se vám do jednoho vejde i to nejpočetnější příbuzenstvo. Nové portrétové režimy vám navíc nafotí fotky nasvícené jako z ateliéru. Natáčet samozřejmě můžete i profesionální videa. I v noci! Telefon je navíc vybavený silnější baterií, která na jedno nabití ve srovnání s předcházejícími modely vydrží delší dobu. Tvrzené sklo je zase zárukou jeho odolnosti i vůči vodě!

Xiaomi Mi 10 Pro

Pozadu však nezůstává ani značka Xiaomi. Model Mi 10 Pro je dokonce podle serveru DXOMARK Camera považován za jeden z nejvýkonnějších fotomobilů na světě. A to oprávněně. Tento mobil totiž disponuje čtyřnásobným fotoaparátem s rozlišením 108 Mpx, několika zoomy (optickým, hybridním i digitálním) a duální optickou stabilizací obrazu, která stojí za dokonale ostrými a čistými snímky. S tímto telefonem však díky špičkovému rozlišení natočíte i profesionální video. IPhone v tomto modelu, který je na okay.cz k mání za necelých 28 tisíc korun, má hodně silného konkurenta. Kterému modelu dáte přednost vy?

Mohlo by se vám líbit...

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..