Palivové dřevo – víte, jaké si vybrat?

Chybí vám zásoby na nadcházející chladné měsíce? Palivové dřevo často potřebuje několik let k tomu, aby dostatečně vyschlo a bylo vhodné k otopu. Ne vždy však máte na své zahradě na jeho uskladnění dostatečný prostor.

Naštěstí lze tento typ topiva koupit již hotový a připravený k okamžitému použití. Ovšem není dřevo jako dřevo. Vyznáte se v jednotlivých druzích a víte, jaké výhody vám mohou nabídnout?

Palivové dřevo bez bližší definice odmítněte

Možná to nevíte, ale různé druhy dřeva mají odlišné vlastnosti. Narazíte-li tedy na podezřele levnou nabídku, lakonicky označenou jako „palivové dřevo mix“ nebo něco podobného, nesedněte jí na lep. Vždyť dnes si můžete vybrat přesně takové zboží, které vašim potřebám vyhoví nejvíce.

Manuál pro informovaného majitele kotle na dřevo

A jaké palivové dřevo balené je na našem trhu dostupné? Tady jsou nejčastější druhy:

Buk – rychle vysychá, neobsahuje kyselé třísloviny, produkuje minimum popela.

Bříza – rychle vysychá, má vyšší výhřevnost než tzv. tvrdé dřevo, vhodná k rychlému vyhřátí menších prostor.

Jehličnany – ideální na zátop i do zplynovacích kotlů. Opravdu rychle se rozhoří a předají teplo do okolí.

Měkké listnáče – zpravidla je pod tímto označením nabízena olše, lípa, vrba či osika. Vhodné na zátop, do sporáků a krbových kamen a samozřejmě i do zplynovacích kotlů.

Kupa dřeva

Palivové dřevo – víte, jaké si vybrat?

Kde nakoupit výhodně i s dopravou za rozumný peníz?

Pokud si zadáte do internetového vyhledávače výraz Praha palivové dřevo, narazíte zcela jistě na web Drevoo.cz. Vaši objednávku na jakékoliv volně ložené i balené palivové dřevo nebo řezivo vyřídí do týdne. A budete-li mít zájem, lze si nechat dřevo vyskládat či vyrovnat na určené místo za menší poplatek.

Vše se tedy obejde zcela bez vaší asistence i bez starostí. Ať už chcete dřevo metrové či štípaná polínka, v paletách nebo volně ložená, určitě si vyberete. K mání je dražší varianta určená pro okamžitý otop i čerstvé dřevo ze stromů, vytěžených v okolí Prahy, Benešova a Berouna. Zjistěte více na Drevoo.cz.

Mohlo by se vám líbit...

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..