Chtěli byste pasivní dům u Prahy s roční spotřebou energie 6 tisíc?

Touha po vlastním bydlení představuje součást života každého z nás. Po vlastním domečku s krásnou, prostornou zahradou či bytu s lákavou terasou toužili naši prarodiče, rodiče a toužíme po něm i my samotní. Ovšem naše nároky jsou oproti nárokům našich předků trochu vyšší. Dnešní generace se již nespokojí s ledajakým domovem, ale vyhledává a preferuje dům s nízkými provozními náklady a s vysokým komfortem bydlení. A přesně takové pasivní novostavby u Prahy nabízí developerský projekt Zelený Zlonín (prodej domů Zlonín).

Co je to pasivní dům?

Pasivní domy (např. pasivní domy Zlonín) v současnosti představují velice oblíbený a vyhledávaný typ staveb. Důvodů vedoucích k jejich oblíbenosti je hned několik. V prvé řadě se jedná o mezinárodně uznávaný standard budov s velmi nízkou spotřebou energie a vysokým komfortem bydlení. Běžné budovy jsou totiž ve srovnání s pasivními domy velkým požíračem energií i financí, spotřebují totiž desetkrát více energie na vytápění než domy pasivní. To znamená, že pasivní novostavby přinášejí až 90 % úspory. Je třeba si však uvědomit, že nízkonákladovost pasivních staveb nemá negativní vliv na komfort bydlení, vnitřní interiér či celkový design. Dalo by se říci, že naopak díky proudícímu čerstvému vzduchu a stabilní teplotě si v interiéru pasivní stavby můžete užívat vysokého standardu života.

Jak pasivní dům funguje?

Technologie, na níž pasivní domy fungují a jíž využívají, však není tak složitá, jak by se na první pohled mohlo zdát. Pasivní rodinné domy (Praha východ) se sice pojí s většími náklady na stavbu, jež se pohybují kolem částky 5 až 15 %, do budoucna vám však ušetří nemalé náklady v průběhu jejich užívání. Důvodem vyšších nákladů staveb je důkladná práce s tepelnou energií s cílem nepustit žádné teplo ven a efektivně využít veškeré tepelné zisky. Vše je tedy založeno na kvalitním zateplení a okny s izolovanými rámy a trojitým zasklením.

Jaké jsou výhody pasivních domů?

Rodinné domy u Prahy nabízejí mnoho výhod, o kterých již bylo částečně hovořeno výše a které si nyní shrneme. Mezi tyto výhody patří nejen několikráte zmíněná velmi nízká spotřeba energie a naopak vysoký komfort, ale také přívod čerstvého vzduchu bez průvanu, dále pak antialergenní prostředí, kvalitní ochrana konstrukcí či příjemné teploty v létě i v zimě a vyšší cena na trhu nemovitostí v případě budoucího prodeje.

Mohlo by se vám líbit...

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..