Dřevěná podlaha bude vaší terase slušet

marcoreyes / Pixabay

Léto je v plném proudu a počasí vybízí ke grilování, zahradním radovánkám a trávení času venku. Jenže ne každý má tolik prostoru, aby mohl trávit čas pod stínem zahradních jabloní. Není však důvod ztrácet naději. Pro letní radovánky vám postačí i malá terasa, která vám zajistí zázemí pro veškeré volnočasové radovánky.

Terasa – základ vašich letních radovánek

Dřevěné terasy představují oblíbené místo pro trávení volného času, odpočinku a společných rodinných chvil. Terasy lidé využívají nejen k popíjení odpolední kávy, ale také k nedělnímu grilování s rodinou a večerní zábavě s přáteli. Dále vám báječně poslouží i za účelem uspořádání oslavy narozenin vašeho dítěte či k podvečernímu odpočinku po práci. Pojďme se proto podívat, jaký materiál bude vaší terase nejen slušet, ale navíc bude i kvalitní a snadno udržitelný.

Dřevěná terasa – tradice představující kvalitu

Dřevo představuje tradiční materiál ke stavbě teras. Dřevěné terasy totiž ztělesňují nejen kvalitu, ale také vytříbený a osobitý design, na něž mají velký vliv samotná terasová prkna a volba dřeva, z něhož budou opracována. Oblíbeným a jedinečným dřevem užívaným pro stavbu dřevěných teras bývá sibiřský modřín, který patří k nejcennějším a nejtrvalejším druhům mezi jehličnatými druhy dřeva. Pryskyřice obsažená v sibiřském modřínu odpuzuje vodu jako přírodní impregnace a chrání tak dřevo před napadením houbami. Terasy ze sibiřského modřínu zajišťují vysokou kvalitu a pevnost, a to zvláště díky tvrdosti dřeva, jež je dána pomalým růstem v chladných regionech.

Dřevoplastové terasy – moderní praktický materiál s hezkým vzhledem

Vedle dřevěných teras jsou v současnosti velice oblíbené i dřevoplastové terasy, tedy WPC terasy, které jsou vyrobeny z vysoce kvalitního a ekologického kompozitního materiálu s vysokou odolností a stabilitou. Dřevoplastové terasy obsahují kombinaci dřeva, plastu o vysoké hustotě a ekologických aditiv. Díky použitým materiálům nevyžadují téměř žádnou údržbu, jsou lehce omyvatelné a mají dlouhou životnost, a přitom neztrácejí na designu a atraktivitě. Báječně se hodí k dětem a domácím mazlíčkům.

Přemýšlíte-li nad vybudováním či rekonstrukcí vlastní terasy, pak můžete navštívit internetové stránky Au-mex.cz či Realdeck.cz, na nichž najdete zajímavou nabídku materiálů za atraktivní cenu.

Mohlo by se vám líbit...

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..