Jak vybrat správný konferenční stolek?

andremergulhaum / Pixabay

Konferenční stolek je dlouhá léta nedílnou součástí obývacích pokojů. Slouží báječně nejen jako odkládací prostor, ale také jako skvělý módní doplněk. Vždyť co by byla sedací souprava bez konferenčního stolku? Pojďme se nyní společně podívat, k čemu je vhodný a jak vybrat ten správný.

Výhody konferenčního stolku

Konferenční stolek do obýváku se jedné polovině lidí zdá samozřejmostí a druhé polovině zbytečností. Pokud i vy pochybujete nad jeho užitečností, pak věřte, že takový stolek není pouze odkládacím prostorem, ale také módním doplňkem pro každý obývací pokoj, každou sedací soupravu a každý interiér. Může totiž představovat jedinečný designový prvek vašeho pokoje, který změní či oživí celý ráz interiéru.

Jak vybrat konferenční stolek?

Pokud byste chtěli váš obývací pokoj osvěžit zajímavým doplňkem, jako je právě konferenční stolek, pak tu pro vás máme pár rad, jak si jej vybrat. Kritériem při jeho volbě totiž není pouze jeho vzhled a design, ale určitou roli hrají i jeho rozměry, především výška. Výšku stolku určuje sedací nábytek, ke kterému je pořizován.

Obecně platí, že odkládací deska má být ve stejné výšce jako kolena lidí, jež u konferenčního stolku sedí. Takto nastavená výška je v ideální poloze pro ruce, pro obsluhování a servírování občerstvení. Jestliže však máte jiné preference, můžete vybírat i ze stolků, jejichž rozdíl mezi sedátkem a deskou je maximálně dvacet pět centimetrů.

Mějte na paměti

Při výběru je však třeba zvážit více kritérií než jen výšku stolu. Jedním z dalších aspektů výběru je například tvar odkládací plochy, která by měla co nejvíce zapadat do interiéru a ladit k designu sedací soupravy. Při výběru je třeba se zaměřit i na jeho možná variabilní řešení, neboť ten může mít výškově nastavitelné podnoží či rozložitelnou desku.

Pokud byste si i vy rádi tento nábytek pořídili, ale nevíte, kde vybírat, pak vhodným řešením právě pro vás může být nábytek Forliving, který nabízí například konferenční stolek dub Sonoma.

Mohlo by se vám líbit...

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..