Jak na odvoz stavebního odpadu?

bykst / Pixabay

Toužíte po vlastním bydlení? Chtěli byste stavět či rekonstruovat? Pak byste si kromě kvalitního pracovního oděvu a rukavic měli pořídit i vhodné náčiní a kontejner na suť, neboť při stavbě domu a budování vlastního domova vzniká velké množství odpadů, které je potřeba zlikvidovat v souladu s platnou legislativou. V následujícím článku se dozvíte, jakými pravidly byste se měli při sběru a odvozu odpadu řídit a kde sehnat tolik potřebný kontejner.

Rekonstruujete, či stavíte? Počítejte s povinností likvidovat odpad!

Každý ví, že při jakékoliv domácí práci běžně vzniká nemalé množství odpadu. Málokdo však měl tu čest osobně zjistit, kolik se ho konkrétně vyprodukuje při pracích stavebních, jako je výstavba, rekonstrukce či dokonce bourání. Nutno však dodat skutečnost, že, ať už se jedná o odpad vzniklý při běžných domácích pracích, nebo při pracích stavebních, vztahuje se na jakýkoliv z námi vyprodukovaných odpadů zákon o odpadech.

Pravdou totiž je, že při produkci běžného odpadu legislativní pravidla jeho sběru a likvidace řešit nemusíte, neboť se jedná o tzv. komunální odpad, o který se za vás postará vaše obec. Jakmile však začnete sami produkovat odpad, který je odlišný od odpadu komunálního a kterým se rozumí například odpad stavební, budete se muset začít o zákonná pravidla zajímat. Následně si je třeba uvědomit, že část takového speciálního odpadu je třeba nutné zrecyklovat a zbytek je nutné umístit na skládku nebo do spalovny. Pokud však nemáte čas studovat právní předpisy a shánět potřebné náčiní, mohou odvoz suti i veškerou pracnou a náročnou práci, která se s odvozem odpadu pojí, obstarat profesionálové. Více informací naleznete na internetové adrese http://www.odvoz-sut.cz/

Kontejner podle potřeby

Jestliže plánujete stavět či rekonstruovat a nemáte čas se své stavbě plně věnovat, pak je pro vás ideální obrátit se na specializovanou společnost. Stejně tak je vhodné domluvit se s profesionály, pakliže při své práci vyprodukujete velké množství odpadu. Pro profesionály jsou totiž stavební práce a odvoz odpadu či stavební suti běžnou činností, pro jejíž výkon jsou dokonale vybaveni. Můžete si tak zajistit kontejner, jenž vám bude společností postaven rovnou na místo, kde jej potřebujete. V případě domluvy si navíc vámi sesbíranou suť můžete nechat najatými profesionály, kteří se postarají o její likvidaci, odvést.

Mohlo by se vám líbit...

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..