Moderní bydlení a záclony – jak to jde dohromady?

_Asma_ / Pixabay

Také milujete minimalismus, a přesto se nechcete vzdát půvabných bytových textilií v čele se závěsy a záclonami? Poradíme vám, jak tyto dva zdánlivě protichůdné světy šikovně skloubit dohromady.

Nebojte se experimentů, ovšem stále mějte svou základní vizi – styl, v němž je každá místnost zařízena a k němuž je třeba vhodné záclony a závěsy vybrat. Každý styl má své charakteristické rysy a pravidla, na něž byste neměli zapomínat.

Příklad první: minimalistický černo-bílý obývací pokoj

Spojení černé a bílé je veskrze moderní. Umožňuje vyniknout detailům, dodává celému prostoru čistotu a harmonii, působí dobře na psychiku. Ovšem klasické krajkové záclony se sem prostě a jednoduše nehodí. Pokud se nechcete zaobírat roletami nebo žaluziemi, bude skvělým řešením tenký jednobarevný závěs, který s trochou péče při výběru celý interiér příjemně oživí.

Příklad druhý: obývací pokoj, zařízený v rustikálním stylu

Tady se snažte zase bytový textil vybírat tak, aby ladil s dekorem případně potiskem nábytku. Dodržíte-li toto pravidlo, můžete si s barevností zároveň tak trochu pohrát a dodat tak obývacímu pokoji (nebo jakékoliv jiné místnosti) docela nečekaný nádech.

Záclony jdoucí ruku v ruce s moderními trendy

Ale nemusíte samozřejmě zůstat jen u klasiky. Chcete-li něco nového, pak se vám určitě zalíbí moderní šňůrkové či provázkové záclony, jež i z obyčejného eurookna udělají stylový doplněk každého interiéru.

A materiál? Jednoznačně polyester, který se dobře udržuje a dlouho si zachovává svou jedinečnou bělost. Není tak náchylný na poškození jako jiné typy záclon a prim hraje rozhodně i jeho velmi příznivá cena.

A kde vybírat? Pokud si potrpíte na širokou paletu dostupných možností, kombinovanou s příznivými cenami, vyzkoušejte e-shop Dante.cz. Kromě závěsů a záclon tu najdete také například povlečení, sedací vaky, ubrusy a další textilní doplňky pro vaše harmonické a elegantní bydlení.

Mohlo by se vám líbit...

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..