Výhody vytápění dřevěnými peletami v kostce

Pexels / Pixabay

Podívali jste se někdy na to, jakou částku vydá vaše domácnost ročně za vytápění? Zpravidla jde  o částky, přesahující několik desítek tisíc. Není tedy od věci poohlédnout se po ekologickým zdrojích tepla, mezi nimiž je dřevo absolutní klasikou.

V poslední době jsou velmi módní pelety. To jsou vlastně takové válečky s malých průměrem o délce 5-40 mm (podle druhu). Jde vlastně o zpracovaný dřevní odpad, přesto vyniká vysokou výhřevností. Ta se pohybuje kolem 18–20 MJ/kg, takže snadno předčí mnohé nekvalitní uhlí.

Nízká finanční náročnost jako hlavní přednost

Pokud si do internetového vyhledávače zadáte slovní spojení pelety cena, překvapí vás, k jakým výsledkům dospějete. Vždyť jejich cena se i přes nepříznivé prognózy posledních let drží velmi nízko, okolo 5 000 Kč za tunu. A 4-5 tun s přehledem vytopí běžný rodinný dům po celou zimu a zpravidla ještě něco zbude. Oproti tomu při vytápění plynem nebo dokonce elektrickou energií byste museli do kapsy sáhnout mnohem hlouběji.

Vejdou se prakticky kamkoliv

Dalším velmi významných plusovým faktorem je perfektní skladovatelnost pelet a jejich nízké nároky na prostor. Objednat je můžete v pytlích či na nákladním autě, které je za pomoci hadice doslova nastříká tam, kam potřebujete. Nedělají nepořádek, nepráší ani nešpiní, takže není problém menší množství skladovat třeba v předsíni.

Kdy nakupovat pelety? Právě teď

Pamatujte však na to, že cena pelet podléhá pravidelným sezónním výkyvům. Nejdražší jsou samozřejmě během topné sezóny a těsně před ní. Nejlevněji je naopak koupíte od poloviny jara do konce léta. Vsadíte-li na včasný nákup, můžete opravdu významně ušetřit. A kde zjistit víc? Třeba na stránkách Optimtop.cz.

Kromě nízkých cen vás jistě potěší i další benefit – doprava po celé ČR zdarma, a to už při nákupu pouhé jedné palety pelet. Bonusem je i široký sortiment nebo možnost splátkového prodeje. Nenechte nic náhodě a připravte se na zimu ještě dnes!

Mohlo by se vám líbit...

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..