Zařizujeme koupelnu

midascode / Pixabay

Koupelna je bezesporu minimálně druhou nejdůležitější místností v bytě. Zatímco vyspat se můžete i na gauči, sprchu si v obýváku dopřejete jen těžko. Proto je dobré věnovat podobě, dispozici a vybavení koupelny dostatečnou energii, abyste ji mohli užívat dlouhá léta bez nutnosti nějakých stavebních zásahů.

Stejně jako při zařizování kuchyně je dobré se i při realizaci koupelny poradit s bytovým designéremNejde jen o barvu a tvar obkladů, ale především je nutné promyslet přívod vody a vedení odpadů. Pokud koupelnu budujete v novostavbě, je možné si více „vymýšlet“. Jestliže ji rekonstruujete ve stávajícím domě či bytě, musí se vaše představy potkat právě s umístěním vedení vody i elektřiny a odpadních trubek.

Když budete mít kvalitní návrh koupelny, je možné se pustit do vybírání obkladů a dalšího vybavení. Nabídka obchodů je nepřeberná, prokousat se všemi tvary, barvami a designy vás bude stát mnoho času a když už si budete myslet, že máte vybráno, v dalším obchodě narazíte na něco ještě lepšího. V kombinaci s faktem, že některé typy obkladů jsou dodávány ze zahraničí, může tato fáze trvat i několik měsíců. Pozor na to, může se snadno stát, že si domluvíte řemeslníky (a že najít šikovné, kteří mají čas, je někdy nadlidský úkol) a oni pak nebudou mít co instalovat a lepit. A protože mají i své další závazky, snadno se stane, že než obklady dojdou, budou už pracovat na jiné zakázce. Těmto komplikacím se snadno vyhnete, když se obrátíte na designéry. Mají většinou kontakty na ověřené pracovníky, mají představu, jak dlouho trvá dodání toho či onoho (nebo dokonce znají dodavatele a ví, jak dodávku zboží urychlit) a tím pádem dokáží práce na vaší koupelně časově dobře skloubit, aby nevznikaly zbytečné prostoje. Navíc se v nabídce obkladů a dlažeb (stejně jako dalšího vybavení koupelny) velmi dobře orientují, neboť se jí probírají dnes a denně, a mohou vaši pozornost nasměrovat nejlepším směrem. Doporučí vám nejen vzhledný (aktuálně frčí moderní italské výrobky), ale především kvalitní materiál, který se bude hodit ke zbytku vašeho bytu.

Na obkladech se nevyplatí příliš šetřit, vyberete-li odolný výrobek, vydrží vám desítky let. Proto vybírejte opravdu pečlivě. Křiklavé vzory se vám brzy mohou okoukat, v tomto případě je lepší zvolit něco nadčasového a střízlivého. A své extravagantní touhy můžete realizovat při výběru doplňků. Jejich pořizovací cena není zdaleka tak vysoká a dají se měnit o dost snadněji, než dlažba či obklady.

Přejeme vám při plánování a realizaci koupelny pevné nervy a ať vám slouží!

Mohlo by se vám líbit...

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..