IP kamerové systémy – jak si vedou ve srovnání s těmi analogovými?

ollis_picture / Pixabay

Také se snažíte maximálně zabezpečit svěřený objekt? Může jít o váš rodinný dům, garáž, sklad se zásobami nebo třeba tovární areál s drahou technikou. Požadavky na kvalitní kamerový systém jsou si v mnoha ohledech podobné. A nabývají na významu o to silněji, čím důrazněji se na náš trh derou nové technologie – třeba i v oblasti kamerových systémů.

Jestliže jste poslední bezpečnostní sestavu tohoto typu řešili už před několika lety, velmi pravděpodobně vlastníte analogový kamerový systém. Ovšem chcete-li ho modernizovat, nebude možná návrat k tradičním vzorům tím nejlepším nápadem. Ve hře jsou totiž pokročilejší kamerové IP systémy. A jaký je mezi nimi rozdíl?

Vyšší úroveň, ale i vyšší nároky

Stejnou otázku si můžete položit i v případě, že nové zabezpečení kamerami teprve vybíráte. Pokud bychom měli stručně shrnout, jaké má IP kamerový systém výhody, vypadalo by to takto:

  • IP řešení se oproti analogovému může chlubit mnohem vyšší úrovní zabezpečení.
  • Kamerový záznam lze bez problémů sledovat přes internet i na mobilních zařízeních.
  • Nechybí ani funkce detekce pohybu a jeho inteligentní analýza.
  • Mezi nevýhody pak patří vyšší nároky na kapacitu příslušného disku a menší citlivost (porovnáváme-li se systémem analogovým).

Když IP, tak jen to nejlepší

Jestliže vaše volba i přes zmíněná negativa padla na IP variantu, poohlédněte se rovnou po nejlepších novinkách z oboru. Sem patří např. modely s čočkami Vari-focal a dalšími snadno ovladatelnými a přitom pokročilými funkcemi jako je: full HD rozlišení, alarm, IP66 nebo audio. Takové kamery vám poskytnou mnohem efektivnější a srozumitelnější IP dohled než jejich předchůdci.

Doporučujeme také funkci 3D DNR (Digital Noise Reduction 3D), výrazně eliminující nežádoucí šum i mnohdy problematické pohybové rozostření. Jak takové rozdíly vypadají v praxi se můžete přesvědčit u všech dobrých prodejců této techniky. Vyberte si jen to nejlepší třeba na Novatec-eas.cz.

Mohlo by se vám líbit...

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..