Co chybí vaší zahradě k dokonalosti? Nábytek a my víme jaký!

Hans / Pixabay

Při nákupu zahradního nábytku by vždy měly hrát prim dvě věci: praktičnost a pohodlí! K čemu vám bude krásné zahradní lehátko, na kterém se po prvním dešti udělají skvrny a navíc vás bude tlačit do zad?

Ten nejlevnější zahradní nábytek se zpravidla vyrábí z plastu. Nic proti tomu. Jde o lehký snadno přenosný materiál, který si může dovolit prakticky každý. Má ale i svá negativa. Snadno se poškrábe, bledne a po několika sezónách je zralý na vyhození. A jaké existují alternativy?

Půvabný dar matky přírody

Mnozí majitelé zahrad si nedokáží funkční nábytek představit jinak, než ze dřeva. Zatímco v minulých letech dominovaly našemu trhu spíše cizokrajné dřeviny, v současné době jsou upřednostňovány levnější a dostupnější materiály – především borovicové dřevo.

I výrobky z borovice dokáží velmi dobře odolávat povětrnostním podmínkám. Vrstva lazury nanesená již při výrobě ochrání křesla, stolky či lavice před vzlínáním vody z půdy i dešťovými srážkami. Dřevo si navíc po estetické stránce skvěle rozumí s praktickými polstry na zahradní nábytek, takže se můžete za všech okolností těšit na skvělé posezení.

Ve znamení moderních technologií

Kov je v našich zahradách stále ještě trochu popelkou. Zbytečně se obáváme jeho rezavění a oprýskávání. Například taková ocel se nejdříve zpracovává při vysokých teplotách, poté se lakuje a na závěr ještě zapeče se speciální práškovou směsí bránící vzniku trhlin v barvě a následnému poškození.

A podobné je to i s hliníkem. Prohlédli jste si někdy svůj zahradní slunečník? Dost možná, že je také z hliníku a přitom se na něm roky strávené ve společnosti rozmarného počasí nijak nepodepsaly. Jistě nám tedy dáte za pravdu, že i jako součást konstrukcí zahradního nábytku splní svou úlohu na jedničku. Navíc je lehký a snadno se přenáší.

Stále váháte mezi klasikou a aktuálními trendy? Porovnejte obojí na stránkách Dopplershop.cz a vyberte si variantu, která lépe uspokojí všechny vaše požadavky.

Mohlo by se vám líbit...

1 odpověď

  1. Zdenek46 napsal:

    Hezké shrnutí základních dat. Ale je škoda, že jste se více nezaměřili na zahradní nábytek z ratanu- třeba něco takového: http://i-market.cz/195-ratanovy-nabytek Já jej mám na zahradě a nedám na něj dopustit, protože vypadá perfektně, do zahrady dobře zapadá navíc je umělý ratan extrémně odolný.

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..