Porovnali jsme výhody a nevýhody bydlení v Praze. Která skupina má navrch?

evalangrova / Pixabay

Zatímco někdo nedá dopustit na svůj domek na vesnici, jiný si neumí představit svůj život bez útulného bytu ve velkoměstě. A pak existuje velká skupina lidí, kteří sice mají jedno nebo druhé, ale nenápadně pokukují i po dalších možnostech…

Praha je místem nových příležitostí a hojných pracovních nabídek. Stejně tak má však pověst nedobytné bytové pevnosti, v níž se jen tu a tam najde skulinka pro opravdu majetného zájemce o nemovitost. Ale je to skutečně tak?

Sázkou na jistotu jsou rezidenční projekty

Jestliže se v naší stověžaté Matičce příliš nevyznáte, udělejte si takový malý průzkum trhu. Oblíbené rezidenční projekty totiž zpravidla vznikají na místech, kde je všechno blízko – kulturní život, příroda, pracovní příležitosti i nezbytné zdravotnické zázemí a služby. Nezaměstnanost je v Praze opravdu nízká a kdo jen trochu chce, získá práci skutečně velmi rychle.

Díky propracovanému systému MHD se hravě dostanete za kulturou či za lékařským specialistou i na druhý konec města ve velmi rozumném čase. A co je možná ještě lepší, výstavba nikdy nepohlcuje vaše okolí zcela. Vždy se najde dost místa pro přírodu a aktivní trávení volného času. Zvláště bydlíte-li poblíž řeky. Tam jsou podobné benefity skoro jisté. K rezidenčním projektům také zpravidla patří místo k parkování, což bývá v přeplněných uličkách některých lokalit výhoda k nezaplacení.

Prodej bytů někdy poukáže na možné nešvary

Docela jiná situace nastává, zaměříte-li se na prodej bytů, a to zejména v soukromém vlastnictví. Varováním samozřejmě není jeden inzerát, ale pokud některá lokalita v nabídkách realitních kanceláří výrazně převažuje, může jít o náznak toho, že lidé nejsou s bydlením v této oblasti spokojeni. Nejčastěji uváděným důvodem jsou časté dopravní zácpy. Nikoho nepotěší, tráví-li každý den dvě hodiny cestou do práce i z práce.

Někdy je však důvod prozaičtější – vysoká cena. Stačí jeden „chamtivý“ prodejce a brzy se k němu přidají další. Přitom pořizujete-li nemovitost s předstihem, například ve výše zmíněných rezidenčních projektech, může jít o částky poměrně příznivé. Bydlení v Praze se zkrátka vyplatí dobře naplánovat.

Mohlo by se vám líbit...

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..