Gabiony vám na zahradě udělají dobrou službu v mnoha směrech

anaterate / Pixabay

Potřebujete zpevnit strmý svah, hledáte netradiční řešení pro vyvýšený dekorativní záhon nebo chcete svou zahradu jednoduše rozdělit třeba na užitkovou a odpočinkovou zónu? Tady všude vám gabiony poslouží absolutně perfektně.

Slovo gabion pochází původně z francouzštiny, ovšem jeho kořeny jsou italské. Znalci v něm mohou odhalit označení gabia – klec. Dnes slouží jako výrazný prvek zahradní architektury s velmi významným užitným přesahem všude tam, kde klasická řešení z nejrůznějších důvodů nevyhovují.

Gabiony v mnoha podobách

Dnes není výjimkou spatřit v okolí firemních ale i soukromých novostaveb třeba gabionové ploty, zástěny, dekorační nádoby, ale třeba i nábytek. Ohraničí jezírka a poskytnou žádaný předěl mezi záhony a relaxační plochou zahrady.

Jejich konstrukce je velmi jednoduchá. Jde vlastně o drátěné konstrukce, vyplněné rozmanitými materiály – nejčastěji lámaným nebo štípaným kamenem, jež si co do odolnosti s použitým kovem rozhodně nezadá. Ale není gabion jako gabion. Aby vám nově vytvořené stěny či přímo zdi sloužily bez obtíží po dlouhá léta, zaměřte se na to, jaký kov byl použit a v jakém duchu se neslo jeho následné zpracování.

Odolný gabion? Hledejte antikorozní úpravu

Svařované antikorozní sítě s antikorozní úpravou galfan jsou sázkou na jistotu. Specialisty na něj jsou například ve firmě Gabion-sítě s.r.o., jejíž odborníci se zaměřují zejména na realizaci levných řešení pro drobné zákazníky.

Z jejich rukou pořídíte gabiony levně hned ze dvou důvodů:

  • Téměř 20 let praxe zaručuje použití těch nejprověřenějších a nejrychlejších postupů, což snižuje čas, strávený na místě a tím i cenu gabionu.
  • Žádná z částí projektu není realizována skrze subdodavatele, což předchází nepříjemnému navýšení ceny kvůli angažování třetích stran.

Objednat si můžete i kompletní realizaci gabionů na klíč – od úvodních úprav terénu až po finální dekoraci hotové zdi či zahradního předělu. A to po celé ČR. Nechte si zdarma vypracovat nabídku nebo využijte dalších služeb z rozsáhlého portfolia těchto specialistů. Více zjistíte na Gabion-site.cz.

Mohlo by se vám líbit...

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..