Dovolená jako ušitá na míru? Jde to třeba i na exotické Srí Lance

AgEGlobalGroup / Pixabay

Nezáleží na tom, zda si chcete třeba zahrát golf v trochu exotických kulisách nebo se spokojíte se sladkým nicneděláním na (téměř) opuštěném ostrově. Ideální dovolená by měla umět vyplnit jakékoli vaše přání. Nenechte své sny náhodě a jděte tam, kde vyjdou vstříc všem vašim touhám a snům.

Hledáte partnera, jenž se na zájezdovém trhu skutečně vyzná? Cestovní kancelář Monoi dělá radost svým spokojeným zákazníkům už od roku 1996. Jakákoli exotická dovolená na míru pro ni není problém. Uklidí vám z cesty i takové nástrahy, na něž byste předtím ani nepomysleli, a vybaví vás řadou dobrých tipů v jakékoliv lokalitě svého působení.

Když dovolená, tak taková, na kterou se nezapomíná…

Je vaším snem návštěva těch nejžádanějších památek, jež vaše vysněná země nabízí, anebo byste naopak rádi poznali všechna její malá tajemství, jež běžně leží stranou turistického ruchu? Máte rádi přesně naplánovaný program, nebo se raději necháváte unést půvabem každého dne? Milujete místní gastronomii či z nejrůznějších důvodů dáváte přednost stravování na hotelu? To je jen několik z mnoha důležitých otázek, které si před plánováním dovolené na míru musíte položit.

Tedy nemusíte, ale odborník to určitě udělá – jinak by jen těžko získal představu o tom, jak vám co nejlépe vyjít vstříc. S Monoi se můžete vydat do celého světa. Evropa, Asie, Jižní a Střední Amerika, Oceánie, Austrálie či třeba Karibské ostrovy – nic z toho není problém. Vaše luxusní exotická dovolená však vždy začíná plánováním na papíře.

Seznamte se s krásami své dovolené do posledního detailu

Seznamte se se všemi lákadly jednotlivým destinací na Monoi.cz nebo se naopak nechte překvapit až přímo na místě. Ale nemusíte se bát, každý výlet má předem přesně stanovený program, takže budete vždy dopředu vědět, kdy, kam a jak poputujete (samozřejmě pokud nechcete, číst ho nemusíte). A jak to vypadá si ukážeme na názorném příkladu.

Vaše vysněná dovolená Srí Lanka den po dni

Láká vás atmosféra „šťastného ostrova“? Pak určitě rádi zjistíte, že při návštěvě tady jde o mnohem víc než „jen“ o známé turistické památky. Sloní sirotčinec, nádherné pláže, zahrada s kořením (už jste někdy viděli čerstvý muškátový oříšek?), Malá Anglie, nádherné národní parky, kde můžete narazit třeba i na volně pobíhající leopardy…

To všechno vám vaše Srí Lanka dovolená může nabídnout přesně v takovém tempu, které je pro maximální vychutnání všech zážitků a požitků nezbytné. Méně je někdy více, říkají v Monoi – to však neznamená, že byste si neměli dopřát nejlepší. A jak by vypadaly první tři dny z celkem osmidenního zážitku?

1. den – Dambulla

Plonkový den, vyplněný jen příletem a ubytováním nečekejte. Ubytování s Monoi je řešeno tak šikovně, že ihned po odložení kufrů můžete zamířit do sloního sirotčince v Pinnawale. A před večeří se vejde ještě i nevšední zážitek z prohlídky Cave Temple.

2. den – Sigiriya, Polonnaruwa

O legendární Lví skále v oblacích jste už určitě slyšeli. Ovšem málokdo ví, že cestou sem lze navštívit i starobylé skalní město Polonnaruwa. Očekávaný cestovatelský zážitek, tolikrát popsaný v cestovatelských průvodcích, se tak mísí s něčím novým a tajemným. Na hotel se sice vrátíte až v podvečer, ale na zážitky tento den určitě chudý nebude.

3. den – Kandy, Matale

Slibovali jsme zahradu s kořením? Tak tady je. Přivoníte si, možná i ochutnáte, a především poznáte svoje oblíbené kuchyňské přísady ve zcela jiných barvách. A Kandy? Tohle centrum srílanského buddhismu zkrátka nelze minout. Těšit se můžete třeba i na tradiční tance a další zajímavosti. Rozhodně bude na co vzpomínat.

Další dny už tu podrobně rozepisovat nebudeme – pro základní představu výše uvedené jistě stačí. A pokud by vám v programu něco chybělo (či naopak přebývalo), stačí se svěřit zaměstnancům Monoi a oni udělají vše, co bude k vaší spokojenosti třeba. Dovolená na míru tady totiž rozhodně není jen prázdnou frází!

Mohlo by se vám líbit...

1 odpověď

  1. Holá napsal:

    Ahoj, díky za super článek. Právě jsme s mužem přemýšleli, kam bychom se příští rok vydali na dovolenou a Srí Lanka vypadá dost dobře, přemýšleli jsme, že bychom spojili Srí Lanku s Maledivami, myslíte, že je to dobrý nápad, popřípadě na jak dlouhou dobu bychom si měli vymezit čas pro návštěvu Srí Lanky a Malediv? Další věc je to, že vůbec neumíme anglicky, proto budeme asi volit cestovku. Mohli byste nám nějakou doporučit? Rozhodujeme se mezi Invii a Ficherem. Manžel zároveň našel i tyto stránky: Dovolená Srí Lanka.
    Děkuju za rady, Holá

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..