Výhody anhydritových podlah v kostce

manbob86 / Pixabay

Podlaha je jedním z nejdůležitějších stavebních prvků našeho domu či bytu. A hlavní složkou, podílející se na její maximálně kvalitě, je právě potěr. Ten správně vyrobený musí být bez trhlin, odolný vůči vyšší zátěži a rovnoměrně rozlitý. A v případě podlahového vytápění musí umožňovat i skvělé rozvedení tepla.

Všechny tyto parametry splňují anhydritové podlahy více než skvěle. Dokonale rovnoměrný a hladký povrch, rychlá aplikace a krátká doba, potřebná pro přípravu podlahy k plnému zatížení – to jsou tři hlavní výhody, jež oceňují soukromí i firemní zákazníci.

Co byste měli vědět o anhydritových podlahách

Tekutá konzistence anhydritového potěru poskytuje přirozené samonivelační vlastnosti – vaše anhydritové podlahy budou vždy dokonale rovné a hladké, a to i bez velké námahy. Jejich realizace nevyžaduje použití specializovaných nástrojů a snadno ho zvládnete i sami, což výrazně sníží náklady na stavební či renovační práce. A obejdete se i bez pracného dodatečného broušení.

Rychle, čistě a bez nadměrného zatížení

Použití moderního anhydritového potěru, nahrazující klasický beton, vám umožní vytvořit velké plochy podlah ve velmi krátkém čase. Všechny podlahy rodinného domu mohou být hotové za jeden jediný den.

Další oceňovanou vlastností všech anhydritových potěrů je krátká doba tuhnutí a zasychání. Záleží na třech základních faktorech:

  • síle podlahy,
  • okolní teplotě,
  • cirkulaci vzduchu.

Lze je položit v mnohem tenčích vrstvách než ty klasické a během procesu zrání nevyžadují žádnou péči. Dva dny po vylití je v místnosti třeba dobře větrat, jiné požadavky na péči nejsou.

Už druhý den lze po anhydritové podlaze chodit a čtvrtý nebo pátý den ji lze plně zatížit klasickou pokládkou podlahy či stěhováním nábytku. A podlahové topení? To můžete bez obav zapnout už po týdnu, zatímco u betonových podlah trvá tentýž proces měsíc. Zjistěte více na Anhypodlahy.cz a objevte výhody lité podlahy na vlastní kůži!

Mohlo by se vám líbit...

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..