Anhydritové podlahy: Kdy se hodí jejich využití v domácnosti?

Floor Gang Gube System  - PIRO4D / Pixabay
PIRO4D / Pixabay

V dnešní době existuje řada druhů podlah, které se dají aplikovat do domácností, ale také například do interiérů kancelářských prostor firem, výrobních hal apod. Jednou ze stále častěji využívaných variant jsou anhydritové podlahy. Jaké mají vlastnosti a kdy se vám doma budou hodit?

Co je anhydritová podlaha?

Pokud nevíte, co se pod pojmem lité anhydritové podlahy skrývá, pak vězte, že jde o typ podlah, které se vyrábějí ze speciální směsi. Konkrétně dochází ke smíchání síranu vápenatého s vodou, dále se přidává písek a některé další přísady. Anhydritové podlahy jsou vlastně druhem sádrových povrchů. Mají hned několik předností oproti klasickým podlahám.

Výhody

Lité podlahy, jak se anhydritovým rovněž říká, představují ideální řešení do vašeho domu v momentě, kdy například chcete, aby výška podlahy byla co nejnižší. Díky velké tuhosti a zároveň pevnosti se totiž nemusí pokládat nijak velká vrstva, což se pozitivně projevuje i na nákladech, neboť není zapotřebí počítat s tak velkým množstvím materiálu jako třeba u běžných betonových podlah. Velkou výhodou je rovněž fakt, že se samonivelační potěr aplikuje poměrně snadno, nevzniká přitom ani tolik nečistot a špíny jako u většiny ostatních pokládek.

Využití

Anhydritové podlahy se doporučují zejména v případě, kdy v pokojích chcete využívat podlahové vytápění. Pro tyto účely jsou lité podlahy možná bezkonkurenčním řešením. A jaká je za anhydritové podlahy cena? Jak už jsem zmínil, není zapotřebí tolik materiálu, takže jejich aplikace rozhodně nevyjde výrazně dráž nežli pokládka jiných druhů podlah. Problém ve spojení litá podlaha cena tudíž není nijak zásadní.

Vlastnosti anhydritové podlahy jsou bezesporu vynikající. Vydrží dlouhou dobu, nejsou náchylné na drolení, popraskání a poškrábání. Je samozřejmě možné na ně umístit celoplošné koberce atd.

Mohlo by se vám líbit...

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..