Potřebujete zastínit dům? Ještě není pozdě

Photocamera Camera Vintage Retro  - jan_photo / Pixabay
jan_photo / Pixabay

Na ochranu domu před příliš intenzivními slunečními paprsky je vhodné myslet už při jeho výstavbě. Pokud vám však na podobné „drobnosti“ v projektu nezbylo místo, nevadí. I teď lze venkovní žaluzie či rolety zakomponovat do obálky domu tak, aby působily jako její nedílná součást.

Zatímco dveře nebo třeba garážová vrata do našich stavebních plánů zcela běžně zahrnujeme, na stínění jako takové často zapomínáme. Dodatečná instalace s sebou však přináší jedno málo známé riziko – vznik tepelných mostů. Předem se tedy přesvědčte, že vaše budoucí stínění disponuje vhodnou izolací či kotevní sadou. Určitě tedy nedoporučujeme nákup v nejrůznějších hobbymarketech. Mnohem lepší bude sázka na specialistu. A jak vybrat vhodný produkt?

Tradiční řešení, které potěší svou nápaditostí

Venkovní žaluzie jsou asi nejběžnějším typem zastínění, integrovaným přímo do konstrukce domu. Dokáží zastavit sluneční světlo ještě před vstupem dovnitř, takže se nemusíte ani v těch nejparnějších dnech připravovat o výhody osvěžujícího větrání.

Velmi podobně fungují i venkovní rolety. Lze je zabudovat pod omítku i připevnit přímo na fasádu (předokenní rolety). Vypadají o něco kompaktněji a v zimě vám navíc poslouží jako tepelná izolace. Žaluzie i rolety vám pak poskytnou i ochranu před vloupáním (díky dodatečným pojistkám) a sníží i intenzitu hluku, pronikajícího do vašeho interiéru z okolí.

Ochraňte svá okna před nepřízní počasí, prodlužte jejich životnost a jako bonus zlepšete i klima ve svém interiéru!

Fasáda přesně podle vašeho gusta

Obáváte se bílého či šedavého uniformního řešení? Vezměte estetiku zcela do svých rukou – a to díky výběru u odborníků. Na Bubik-vrata.cz si můžete vybrat z pestré palety barevných možností, mnohé z nich jsou navíc bezpříplatkové. Kromě toho tu lze pořídit i průmyslová vrata, markýzy na terasy nebo třeba vchodové dveře. Vše samozřejmě v té nejlepší kvalitě.

Mohlo by se vám líbit...

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..