Jak dostat do místností denní světlo? Obejdete se i bez bouracích prací

Leaves Foliage Tree Plants Sunset  - Engin_Akyurt / Pixabay
Engin_Akyurt / Pixabay

Zima není v našich zeměpisných šířkách právě veselá. Slunečního svitu je každý den jen pramálo a často nás tma zastihne ještě dřív, než odejdeme z práce. O to více bychom si tak měli užívat každého okamžiku, kdy je slunce přece jenom dostupné.

Bohužel si však kvůli špatným bytovým dispozicím často přisvěcujeme i za bílého dne, místo toho, abychom si jednoduše pohověli u velkého proskleného okna. Pokud ovšem nemáte možnost do fasády zasahovat, nemusíte se tohoto benefitu vzdávat – stačí vsadit na šikovné světlovody.

Jak vlastně toto moderní řešení funguje?

Jde vlastně o světelný tubus, kterému k plné funkčnosti postačí jen malý otvor ve střeše. Prostřednictvím propracovaného systému zrcadel pak střešní světlovody přivedou denní světlo až k vám domů.

Uplatní se i tam, kde být okna jednoduše nemohou – třeba na tmavé chodbě, v šatně či koupelně. Nemusíte tak utrácet za elektřinu, ani se potýkat s následky častého používání umělého světla. A aby to bylo ještě lepší, světlovody si umí poradit i s přenosem světla „za roh.“

Okna navíc – zcela bez údržby

Jejich tajemstvím je velmi pružný tubus a vysoce reflexivní vrstva. Navíc jsou zcela bezúdržbové. Nepodléhají korozi a v zásadě slouží jako další malé okno, navržené přesně pro vaše potřeby.

Své uplatnění najdou i jako náhrada centrálního osvětlení. Koneckonců – proč doma svítit, když je venku krásný a jasný den? Světlovodů může být víc a není problém navést jejich vyústění opravdu kamkoliv. Snadno tak lze sledovat dráhu slunce od východu až k západu. A to vám běžná okna rozhodně nedovolí.

Pokud má střešní světlovod nějakou nevýhodu, pak jsou to nekvalitní materiály. Skutečně špičkové výrobky se postarají o bezchybný přenos světla na libovolnou vzdálenost, přičemž spektrum přirozeného denního světla je zachováno i po mnoha letech používání. Chcete vědět víc? Informujte se na stránkách Svetlovody.cz.

Mohlo by se vám líbit...

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..