Uvažujete nad fotovoltaikou? Důvody, proč do ní investovat

Sluneční paprsky vyrobí prostřednictvím fotovoltaické elektrárny energii, která bude pohánět elektrospotřebiče, ohřívat vodu a částečně vám vytápět dům. Díky tomu uspoříte elektrickou energii z distribuční sítě. Navíc je její výroba šetrná k životnímu prostředí. Už tedy máte solární panely instalované na střeše rodinného domu?

V posledních letech se setkáváme s fotovoltaickými solárními panely téměř všude. Fungují na principu přeměny elektromagnetické energie ze slunce na elektrickou energii. V rámci programu Nová zelená úsporám můžete na jejich instalaci získat dotaci až 100 000 korun. Záleží samozřejmě na velikosti projektu a je třeba podotknout, že může být udělena maximálně do 50 % uznatelných nákladů. O dotaci můžete požádat do 31. prosince 2021.

Uspoříte elektrickou energii z distribuční sítě

Solární energie sníží energetickou náročnost vašeho domu, což oceníte zejména v době, kdy ceny elektřiny neustále rostou. Můžete ji použít i k vytápění a ohřevu vody. V běžném rodinném domě s instalovanou fotovoltaickou elektrárnou tak lze ušetřit 12 000 až 16 000 korun ročně.

Dlouhá životnost a rychlá návratnost

Kdo s fotovoltaickou elektrárnou nemá zkušenosti, může mít obavy ohledně spolehlivosti a životnosti systému. V současnosti garantuje většina renomovaných výrobců životnost solárních panelů 25 let při výkonu na 85 %. V praxi mají panely životnost i o deset let delší, jejich výkon ale časem klesá. Panely jsou odolné proti změnám počasí a nepoškodí je ani běžné krupobití. Podle odborníků se vám investice do fotovoltaického systému vrátí za osm až deset let.

Šetrnost k životnímu prostředí

Solární panely při výrobě elektrické energie neprodukují žádné emise. Jediné, co potřebují je sluneční záření. Fotovoltaika je trvale udržitelná technologie. Využívá nejdostupnější obnovitelný zdroj energie – sluneční záření. Věděli jste, že množství slunečního záření, které každoročně dopadne na zemský povrch, je 4000krát větší než světová roční spotřeba energie?

Fotovoltaická elektrárna instalovaná na střeše vašeho domu vám zajistí úsporu elektřiny, sníží energetickou náročnost domu a investice se vám poměrně rychle vrátí. Jak vybrat ten nejvhodnější systém právě pro váš dům vám poradí energetický specialista.

Mohlo by se vám líbit...

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..