Proč Češi tolik milují bytové doplňky z přírodních materiálů?

1218999 / Pixabay

Kámen, dřevo, kov – aktuálně nejadorovanější trojice ve světě bytových doplňků. Dřevěné obrazy na stěnu, sošky, ale třeba i kalendáře nebo diáře – tomu všemu může příroda dominovat s nečekanou razancí. A stejně tak celému interiéru.

A proč vlastně sáhnout po této klasice místo mnoha jiných tzv. moderních materiálů? Přírodní materiály v čele se dřevem nás poutají k přírodě jako takové a dodávají našemu domovu tolik potřebný pocit tepla a útulnosti. A pokud s tímto trendem chcete začít, pak je pro to právě letos ideální čas. Barvou roku je totiž korálová a ta se zvláště se dřevem snoubí přímo báječně, takže není problém na trhu sehnat celou řadu nápaditých doplňků a dekorací.

Nevíte, odkud začít? Vsaďte na eklektický styl

Eklektismus je styl, který v sobě mísí předměty nebo architektonické prvky z různých historických období a dává jim podobu harmonického celku. Oblíbené černobílé obrazy ze 60. let tak mohou klidně viset nad empírovou komodou, jež doplňuje veskrze moderní gauč s pohodlným čalouněním. Designérská noční můra? Ale vůbec ne. Prostě jen svoboda v tvorbě a nenucenost výsledku. Nic víc.

Obliba eklektického stylu obvykle propuká nenápadně. Máte celý interiér vyvedený v minimalistickém stylu, ale prostě víte, že by se vám nad kuchyňskou linkou líbily dřevěné obrazy květin ve stylu Vincenta van Gogha? Dovolte své touze se naplno projevit a udělejte první krok. Zbytek už bude snadný. Jde jen o to překročit hranice toho, čemu říkáme komfortní zóna. Touha udělat něco jinak. Nic víc nepotřebujete.

Kam zajít pro originální nápady?

Do moderních nábytkových řetězců to určitě nebude. Hledejte spíše specialisty, jako třeba e-shop Helma365.eu. Najdete tu nejenom dřevěné obrazy na stěnu, ale také nástěnné kalendáře (samozřejmě ze dřeva), stolní kalendáře nebo třeba diáře. Nechte se okouzlit širokou paletou možností a spoustou nápadů na zajímavém blogu!

Mohlo by se vám líbit...

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..