Jak na teplovzdušný výměník

Krbová Kamna nebo krbové vložky jsou dnes celkem klasickým doplňkem mnoha interiérů. Kromě toho, že dokážou velmi dobře ohřát místnost, kde jsou umístěny, není problémem ani napojení rozvodů, díky čemuž mohou pomoci distribuovat teplo i do dalších místností celého domu. Ne vždy ale musí být nutně ohřívána jenom voda proudící v radiátorech. Další ze zajímavých možností je teplovzdušný výměník. Čím je charakteristický a jak na něj? Podívejte se společně s námi, jelikož v oblasti vytápění se jedná také o jednu z celkem dobrých a zajímavých cest.

Jaké jsou hlavní výhody?

Pokud vás řešení teplovzdušného výměníku zajímá, podívejme se nejprve na hlavní výhody. Ty jsou spojené hlavně s tím, že díky teplovzdušnému výměníku je možné začít ohřívat místnost v podstatě ihned potom, co se oheň rozhoří. Není nutné čekat dlouhé desítky minut na to, než se ohřeje voda v klasickém systému. Další výhodou daného řešení je přirozeně to, že není problémem pomocí horkého vzduchu ohřívat i jakékoliv ostatní místnosti, než jenom tu, kde jsou krbová kamna umístěna. Mezi další celkem zajímavou výhodu rozhodně patří i to, že instalace jako taková nemusí být nijak složitá. A to jak proto, že ji lze s trochou umu zvládnout svépomocí, tak i proto, že dnes už existují i taková řešení, která na teplovzdušný výměník myslí a tak není problémem koupit již hotové řešení a následně se postarat jenom o rozvody v rámci samotných místností v domě, kde budou kamna instalována.

Co je potřeba?

Pokud řešíte, jak na teplovzdušný výměník a zároveň přemýšlíte nad tím, co je k němu potřeba, musíme říci, že se rozhodně není čeho bát. A to z toho důvodu, že můžete na současném trhu pořídit řešení, které je na tento rozvod tepla připraveno. Zde tedy už logicky stačí jenom klasické umístění a realizace rozvodů po jednotlivých bytech. Pokud byste se naopak rozhodli realizovat teplovzdušný výměník svépomocí, stačí jenom několik základních věci. Klíčem k úspěchu je pochopitelně ventilační jednotka, která bude teplo rozhánět do požadovaných prostor . Dále už stačí jenom hliníkové hadice, stejně jako by to měla být také izolace, a následně už jenom mřížky do jednotlivých místností. Ty vcelku dobře zakryjí jednotlivé průduchy, které tímto řešením vytvoříte. Potom už stačí zatopit v kamnech a teplo se rozvede po celém objektu.

Jak celé řešení funguje?

Jaké jsou výhody a co k tomu potřebujete, to již víte. Nyní se společně podívejme také na to, jak vlastně celé řešení funguje. Celý princip vychází z minulosti, kdy se právě horkým vzduchem aktivně topilo. Nyní tato technologie přechází do moderní formy. Základem je přirozeně krbová vložka, která obsahuje speciální nástavec, do kterého je nasáván vzduch, a to pomocí menších ventilátorů. Odtud je právě daný horký vzduch dále distribuován po bytě. Jeho výhodou je hlavně velmi vysoká teplota, díky čemuž je zajištěno, že i při delších rozvodech se není nutné obávat toho, že by se vlivem tepelných ztrát dostal do požadované místnosti už jenom vzduch studený.

Existuje i druhá forma řešení, která je spojena s vytvořením komínového efektu. Jak už napovídá sám název, tato cesta je lákavá hlavně z toho důvodu, že může být spojena s absencí jednotlivých ventilátorů. Vzduch je rozháněn po daných rozvodech zcela sám, právě díky komínovému efektu.

Ideální do každého objektu

Co dodat na závěr? Je to informace o tom, že toto řešení vás zaručeně nezklame, ať už plánujete instalovat vyhovující krb s teplovzdušným výměníkem v jakémkoliv objektu. Nemusí se jednat třeba jenom o váš rodinný dům, kde bydlíte. Stejně tak se může jednat například také o vaši rekreační chalupu, kterou potřebujete vytopit vždy co možná nejrychleji od chvíle, kdy přijedete.

Mohlo by se vám líbit...

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..