Designové krby oživí jakýkoli interiér

Jarní měsíce jsou stále ještě chladné, člověk si rád přitopí dřevem a vykouzlí v interiéru příjemnou atmosféru. Že ve vašem domě krb ještě chybí? Nevadí, nastal čas na jeho pořízení. V současné době je k dispozici spousta nejrůznějších variací, které jsou stylové a maximálně efektivní z pohledu spalování. Jaké trendy dnes právě v oblasti krbů panují? Právě na tuto otázku odpovíme v následujících řádcích.

Klasické a rohové variace

Jakousi ustálenou podobu krbů představují modely nacházející se přímo u zdi konkrétní místnosti. Tyto krby známe zpravidla ze starších domů, ale i z chat a chalup. Pokud si myslíte, že musí být nutně fádní, není to pravda. Naopak i z takto tradičně umístěného provedení lze vykouzlit hodně zajímavou variaci. Stačí k tomu jen elegantní obložení a hezké sklo. Chcete-li být poněkud odvážnější, vsaďte na krb rohový. Jeho pojetí je méně tradiční a je také maximálně funkční.

Krb přímo uprostřed místnosti

Raději byste skutečnou modernu? Není se čemu divit! Takovéto naprosto inovativní řešení nabízejí moderní krby svěšené přímo ze stropu. Kotví se právě do něj a mohou zaujímat dominantní prostor přímo uprostřed obývacího pokoje anebo jakékoli jiné místnosti. Elegantní kovové provedení v barvě dle přání konkrétního majitele objektu je naprosto optimálním řešením. Krb se navíc vůbec nedotýká povrchu země, což představuje zcela inovativní designový trend. Můžete se vsadit, že konstrukce zaujme již na první pohled.

Nezapomínejte na funkčnost

Nejnovější typy krbů se vyznačují mimo jiné vysokou účinností, kterou zajišťuje druhotné, případně terciální spalování. Výbornou volbou jsou i varianty, které jsou vybavené teplovodní vložkou. Mimo efektivního vytápění tak získáte i zdroj pro ohřev užitkové vody. V neposlední řadě bychom měli jmenovat i speciální krbová kamna na pelety. Vytápění jejich prostřednictvím je také vysoce efektivní.

Informace byly převzaty od firmy Topsys Praha, spol. s r.o.

Mohlo by se vám líbit...

1 odpověď

  1. Dennis napsal:

    Vypadá to vcelku moderně 🙂 Myslíte, že tato firma: https://www.levnekrby.cz , by dokázala zapojit a postavit nějaký podobný krb??

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..