Legendy jsou stále hodně žádané

stux / Pixabay

Jistě jste si už někdy všimli, jak se někdo stal slavným a jeho popularita neklesá ani po mnoha letech. Všude bude vítaným společníkem a jeho schopnosti a zkušenosti ocení mnoho dalších lidí napříč generacemi. A nemusí jít zrovna o člověka, legendou se klidně stane i kuchyňský robot.

Tradice od roku 1941

Ano, rok 1941 se stal klíčovým pro legendy do kuchyně, přesněji v Greenville Ohiu, v USA. Kuchyňský robot KitchenAid představuje ideálního pomocníka pro dobu vaření a pečení. Sídlo výroby se nezměnilo ani do dnešních dní. Stále se pracuje na výrobě, prodeji a prezentacích ve stejné budově továrny. Ne, výroba nebyla přesunuta do asijských zemí, jak se stalo populární, stále jde speciálně o americkou tradici. V KitchenAid Experience Center si můžete prohlédnout takové malé muzeum, kde spatříte všechny prodávané modely a různé barevné varianty. Dokonce sem můžete zavítat jako turisté a vidět zaměstnance během práce. K hvězdám firemního muzea rozhodně patří model K5A v kobaltově modré barvě, který vlastnila známá propagátorka francouzské gastronomie Julie Child.

Výhody kuchyňského robotu

Původní model kuchyňského robotu neprošel většími konstrukčními změnami přibližně polovinu století. Plusem je, že vás nemusí zajímat záruční doba, protože tento přístroj bude pracovat bez závady celý život. Kuchyňské roboty KitchenAid jsou celokovové a robustní. Mají zabudovaný silnější motor, který se nevytáčí až na doraz. Ozubená kola z kovu klidně snesou i větší zátěž, což je příčinou, že se hned tak nedají opotřebovat. Šlehací nástroje se pohybují planetárně, což oceníte při zpracování všech druhů těst a krémů. Součástí nemusí být špachtle, které promíchají celou nádobu až po okraje. Všechny řady těchto robotů mají k dispozici mnoho výměnných nástrojů a dají se k nim připojit různá zařízení, které oceníte v kuchyni – struhadla, strojky na těstoviny, odšťavňovače a mlýnky.

Zdroj informací pro tento článek – http://stories.maker.me/the-maker-story-of-kitchenaid/

Mohlo by se vám líbit...

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..