Nejkrásnější inspirace do ložnice

keresi72 / Pixabay

Časy, kdy byla ložnice jen přeplněným skladištěm věcí, které se momentálně jinam nevešly, jsou už naštěstí pryč. Začínáme si uvědomovat důležitost hygieny jednotlivých místností, a to nejen po stránce fyzické ale i psychické. Příliš zaplněný prostor nepůsobí na naši pohodu a zdravý spánek vůbec dobře. Ale věděli jste, že podobné nepohodlí může způsobit i špatné rozvržení interiéru?

Jde o typický problém. Většině ložnic dominuje co největší postel, okolo se o naši pozornost přetahuje miniaturní noční stolek, řada stísněných skříní a úzká knihovna doslova vecpaná do rohu. V takovém prostoru se příliš příjemně necítíme – i kdyby nás obklopovalo třeba jen výhradně kvalitní masivní dřevo. Ale co s tím dělat, když se bez úložných prostorů zkrátka neobejdeme?

O postel nesmíte zakopávat

I když velké lůžko vypadá dobře, ne vždy je tou nejlepší volbou. Vezměte v potaz rozměry své ložnice, ale také samotný návrh lůžka. Máte-li malou ložnici, hledejte kvalitní nábytek, který většinu místa věnuje vašemu pohodlí. Zapomeňte na masivní čela, široké bočnice apod. Ideální bývají v tomto směru postele kovové, jež vynikají vyšší pevností a odolností i při použití menšího objemu materiálu. Zdánlivě může jít jen o pár centimetrů, v nepříliš velkoryse řešené místnosti však půjde rozhodně o významný rozdíl.

Vyberte prvek, který bude ložnici dominovat

Jde o odpočinkovou místnost, jež by nás měla nabít velkým množství energie. Přesto není možné, aby na první pohled působila až příliš sterilně. Nebojte se vsadit na výrazný akcent ve stylu, který se vám opravdu líbí. Pohled na váš oblíbený retro nebo vintage nábytek vám okamžitě zvedne náladu, takže budete usínat s radostí. A kdo ví, možná se spolu s ní dostaví i krásné sny, jichž nám dnešní uspěchaná doba poskytuje opravdu poskrovnu.

Potřebujete inspiraci nebo se jednoduše jen chcete podívat, co právě dnes letí? Vyzkoušejte zbrusu nový web Nábytkovýráj, kde vám z oblasti interiérového vybavení nabídnou jen a jen to nejlepší. Prověřené kousky, vybírané s maximální pečlivostí – najděte si svého favorita i vy!

Mohlo by se vám líbit...

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..