Jak na pokoj s kuchyňským koutem

fancycrave1 / Pixabay

Spojit funkce dvou pokojů dohromady není nikdy snadný úkol a už vůbec ne, pokud prostor neodpovídá velikosti dvou místností, ale sotva jedné. Jak efektivně využít veškeré místo v pokoji s kuchyňských koutem a zařídit jej tak, aby byl jednak praktický, ale i sladěný a esteticky přijatelný?

Kuchyně

Před tím, než začnete nakupovat vybavení, pečlivě plánujte. V úvahu vezměte zejména to, jak početná jste rodina, kde trávíte nejvíce času, jak často vaříte a kolik prostoru na to vše potřebujete. Kuchyňskou linku si rozvrhněte tak, aby se vám pohodlně připravovalo jídlo. Myslete na dostatek odkládacích ploch i úložných prostor. Nejlepší volbou na úsporu místa jsou potom vestavěné spotřebiče, které nejen ušetří prostor, který potom můžete využít jinak, ale také budou sladěné s celým designem kuchyňského koutu. Sporák neumisťujte do koutu, jak bývalo trendem v minulých dobách, ale tak, aby byl přístupný z obou stran. Nejen, že se k hrnci a pánvičkami bude lépe manipulovat, ale také můžete potřebné suroviny a přísady odkládat tak, jak je vám pohodlné. To stejné platí i u dřezu, odkládací plochy z obou stran vám podstatně zpříjemní umývání nádobí.

Jídelna

V pokojích s kuchyňským koutem na jídelnu nezbývá moc místa a je to velká škoda. Není nic lepšího, než když se rodina alespoň jednou za den sejde u stolu u společného jídla. Jídelnu proto určitě nevypusťte. Pokud je prostor v pokoji opravdu malý, vyzkoušejte vytvořit místo v obývacím pokoji. Jídelní stoly se také prodávají v mnoha rozměrech a tvarech, určitě proto najdete takový, který vám do místnosti zapadne. Jestliže jste v domácnosti jeden nebo dva, vystačíte si i s malým stolkem zabudovaným do kuchyňské linky a barovými židlemi. Jestliže je vás však více a máte i malé děti, je bar nevhodný kvůli své výšce a minimu prostoru. Ideální volbou pro vás může být čtvercový stůl – není natolik velký, aby překážel, ale nabídne dost velkou plochu, abyste se u stolu netísnili.

Obývací pokoj

Poslední funkci, kterou pokoj s kuchyňským koutem plní, je obývací pokoj. Do něj vám většinou postačí sedačka, obývací stěna či televizní stolek, knihovna nebo komoda a konferenční stolek. Velikost a materiál sedačky volte podle toho, kolik lidí jí bude využívat, zda máte často návštěvy a také jestli jsou v rodině děti.

Do malých prostorů se skvěle hodí rohová pohovka nebo sedačka s úložným prostorem. Při volbě, zda pořídit obývákovou stěnu složenou ze skříněk a vitrín nebo minimalistickou stěnu, která je tvořená jen televizním stolkem a poličkou, vezměte v úvahu, co vše chcete v obývacím pokoji mít. Pokud máte děti, některé věci, se dají lépe uschovat do skříněk než nechat volně ležet na poličkách a také ve skříňkách se vám na ně nebude prášit – údržba je tedy mnohem méně náročná. To stejné platí i o knihovnách či komodách.

Mohlo by se vám líbit...

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..