Koupelnové obklady změní zcela vzhled koupelny

manbob86 / Pixabay

Chcete zrenovovat starou koupelnu? Je jasné, že bez nových obkladů to nepůjde. Rekonstrukci koupelny ale nejde dělat postupně. A tak se na ni vrhněte, jak se říká, z gruntu.

Vybrat koupelnové obklady chce trochu přemýšlení

Vzhled koupelny tvoří především design dlažby a obkladů. Nestačí však koupit hezké koupelnové obklady. Mnohdy se dopouštíme chyb, které zničí efekt sebehezčího obkladu. Nejčastěji špatně kombinujeme dlažbu a obklady na zdích.Pokud si nejste jisti, sáhněte vždy po obkladech, které nabízí celé série, a tedy do kombinací rovnou dlažbu i obkladačky. Designéři to již promysleli za vás.

Nadčasový koupelnový obklad vydrží být déle moderním

Dalším nešvarem při obkládání je, že se necháme příliš unášet módními hity. Moderní může být i nadčasové, a právě tento styl udělá vaši koupelnu modernou po mnoho let, nejen nejbližších pět. Retro obklady, které dnes tak letí, fascinují vás i mne, ale za pět let nás začnou nudit a za deset budeme chtít vzít do ruky „majzlík“ a otlouct je ze zdí.

Barva obkladů musí slušet vaší pleti

Koupelna vás sama o sobě líčí. Ne každá barva obkladů je vhodná do koupelny, ve které se upravujeme a potřebujeme se pořádně vidět. Není třeba podceňovat bílé obklady. Vaše koupelna nemusí vypadat jako stará nemocnice, a přesto může být bílá. Ne v barvě, která z vás neudělá každé ráno zombie.

Opět to staré otřepané: „na velikosti záleží“. I u obkladů

Fascinují nás obří obklady a láká nás minimum spár zjednodušující údržbu koupelny. Ale do malých panelákových koupelen podobné maxi rozměry skutečně nepatří. Ty si může dovolit ten, kdo má rodinný dům a koupelnu velikosti panelákové ložnice.

Obklady musí slušet i sprchovému koutu

Koupelnové obklady se dnes stávají i součástí sprchového koutu. Hezký sprchový kout dnes rozhodně není plastovou skořepinou. Hitem jsou bezvaničková řešení s obkladem vnitřní části. Takže při výběru je třeba myslet i na to, jak se bude obklad hodit k našemu sprchovému koutu. Ten je standardem. Pokud máme volit mezi vanou a sprchovým koutem, „B“ je správně.

Nezapomeňte na koupelnové radiátory

Do rozpočtu kompletní rekonstrukce koupelny si nezapomeňte přidat rovněž koupelnový radiátor. Patří skutečně do každé. Nejenže zvyšuje tepelnou pohodu v koupelně, kde vyžadujeme mnohem více tepla než v jiných místnostech, ale současně díky němu naše ručníky nezapáchají a jsou vždy suché. Koupelnové radiátory nejsou luxus navíc, ale nezbytnost.

Mohlo by se vám líbit...

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..