Důležitý detail pro každou zahradu aneb jak chráníte své vybavením před nepřízní počasí vy?

S příchodem podzimu se zahrada ukládá k zimnímu spánku. Ovšem zatímco menší zahradnické stroje a dekorace obvykle uklízíme do sklepa nebo alespoň do zahradního domku, větší předměty už takové štěstí z mnoha důvodů nemají. Nedovolte mrazu, sněhu a dešti, aby rozklížily vaše krásné dřevěné pískoviště či zničily nedávno pořízený bazén.

A jak tyto nesnáze vyřešit? Pořiďte si krycí plachtu z odolného materiálu. Jak by měl vypadat, a co všechno je nutné při výběru zohlednit, vám dnes prozradíme v našem článku, který probere krycí plachty opravdu od A do Zet.

Jen pouhý igelit vás před škodami neochrání

Jde o možnost, která se ukrývá snad v každém sklepě. Velký kus PVC z nákupu domácích spotřebičů nebo např. venkovního vybavení se vždycky hodí. Ovšem nikoli na takový úkol, jakým je právě zimní ochrana vybavení zahrady.

Mnohem lepším materiálem pro krycí plachty s oky je rozhodně kašírovaný polyetylen. Dokáže vám zprostředkovat ochranu před sluncem, povětrnostními vlivy a opravdu silným mrazem. Může se totiž chlubit tepelnou stálostí v rozmezí -40°C až +60°C. Do našich zim je tedy víc než postačující. A nutné je zmínit rovněž nepromokavost. To oceníte kupříkladu při skladování dříví na otop nebo dřevěných předmětů, pro něž z jakéhokoliv důvodu nemáte pod střechou dostatek místa.

Co by ještě zakrývací plachty měly mít?

Ale není to jen dobrá ochrana před počasím, co by vás mělo zajímat. Důležitá je také jednoduchá manipulace a dokonalé upevnění na místě. Hledejte proto plachty, jež mají oka vyvedena z kovu a materiál je v tomto místě navíc zesílen (ideálně zdvojen). Nemusíte se tedy bát nepříjemného poškození při jinak běžných činnostech.

A pokud chcete, aby ochrana vašeho majetku seděla na svém místě maximálně přesně, zvažte i pořízení na míru. Umí to například firma Plachty Štěpáník. Navíc jsou jejich výrobky dostupné v několika barvách – modré, zelené a někdy též v průsvitném provedení. Můžete si tedy vybrat takovou, která do konceptu vaší zahrady zapadne absolutně dokonale.

Mohlo by se vám líbit...

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..