Hledáte všestranný rekreační sport? Vsaďte na bruslení

stevepb / Pixabay

Nemáte příliš v oblibě kolektivní sporty, a přesto si chcete dát trochu do těla? Hledáte perfektní oddechovou aktivitu, při které si odpočine mysl, ale tělo naopak ne? Rádi si dopřáváte trochu pohybu ve volné přírodě? Pak právě pro vás bude ideální pohybovou aktivitou kolečkové bruslení.

Potkat dnes kolečkové brusle v terénu už není žádnou výjimkou. Používají je maminky tlačící kočárky, celé rodinné klany, ale i vytrvalí jednotlivci. Díky stále se zvětšujícímu počtu cyklostezek je místa ke sportování víc než dost. A navíc tím prospějete i své postavě a svalům.

Sólové bruslení jako krok k oblíbené kolektivní aktivitě

Milovníci pozemních bruslí často své tréninky popisují doslova jako cestu za zážitky. Dostanou se totiž na svých cestách dál, než při běžném běhu a jsou flexibilnější, než majitelé kol nebo terénních koloběžek.

Cyklostezky, méně frekventované silnice, parky – tady všude mohou jejich trasy vést. Myslet přitom musí jen na jediné – nepříjemné pády. Opravdu pevné helmy, kvalitní kolečka na brusle, jež se při brzdění hned neopotřebují, a samozřejmě i několik vrstev oblečení a kolenní i loketní chrániče, omezující kontakt s tvrdou vozovkou na nejnižší možnou míru. Víc není třeba.

Zamilujte si in-line bruslení

To vše však může být jen prvním krokem k dalšímu oblíbenému prvku. Znáte in-line hokej? Aby ne, když se jednou dostal i na olympiádu. Jeho výhodou jsou menší skupinky, a tedy i užší spolupráce mezi hráči. Každé družstvo má jen čtyři útočníky/obránce a jednoho brankáře. A celé utkání trvá jen dva poločasy po dvaceti minutách, takže si stihnete s kamarády zařádit klidně i po práci, a to kdekoliv – třeba na parkovišti. Budou vám k tomu stačit dvě přenosné či namalované branky, puk a obyčejné hokejky. Navíc není tak kontaktní jako klasický lední hokej, takže nehrozí važnější zranění.

Jde o dobrou aktivitu pro stmelení kolektivu, ale i jen tak pro oddech. A chcete-li do dopřát to nejlepší vybavení, vsaďte na e-shop BauerHockey.cz, který patří mezi největší specialisty v ČR! Ale s nákupem si pospěšte, ať si svoje nové in-line brusle stihnete užít ještě dřív, než se ohlásí zima!

Mohlo by se vám líbit...

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..