Sklo pomůže kuchyni k luxusnímu vzhledu

Nemyslíme samozřejmě skleničky nebo skleněné dekorace, ale obklad kuchyňské linky. Ten skleněný totiž tradiční dlaždičky převyšuje o několik tříd. Lépe odolává nečistotám, obstojí i v náročném prostředí kuchyně (nevadí mu ani teploty okolo 200 °C za sporákem) a v neposlední řadě vypadá jednoduše skvěle.

Kuchyňské skleněné obklady patří mezi moderní prvky, které se hodí opravdu do každého bydlení. Díky moderním technologiím a množstvím dostupných vzorů se uplatní v jakémkoliv interiérovém stylu. Stačí je vhodně sladit s ostatním zařízením místnosti.

Kartáč potřebovat nebudete

Oproti dlaždičkám, které časem zašednou a při drhnutí spár se neobejdete bez velké síly, kartáče a agresivního čisticího prostředku, jsou skleněné obklady na údržbu mnohem jednodušší. A nezáleží na tom, zda jejich povrch zdobí moderní fototisk nebo nějaká tradičnější úprava. Mastnotu a špínu odstraníte houbičkou a jemným saponátem.

Sklo, co se jen tak nerozbije

A co bezpečnost? Ani tady nejsou obavy na místě. Kvalitní skleněné obklady se mohou pochlubit tloušťkou 4-6 milimetrů a samozřejmě také ceněnými antialergenními vlastnostmi. A máte-li přesto pochybnosti, pak doporučujeme vsadit na sklo s grafikou alias grafosklo. Vyrábí se totiž z kaleného bezpečnostního skla, které je nejméně 7× odolnější, než klasické obklady kuchyní z běžného skla. Takže máte-li doma malé děti, můžete zkrátka a dobře vsadit na jistotu.

Obklady pasující na milimetry

Aby bylo všechno absolutně perfektní za všech okolností, neváhejte svěřit realizaci svých skleněných obkladů profesionálům. Zaměření na místě a následné vyřezání otvorů pro zásuvky apod. na přesném CNC stroji by mělo být samozřejmostí, stejně jako instalace odborníky u vás doma. Na oplátku dostanete dlouhodobě odolnou praktickou ozdobu kuchyně, jež se může chlubit stálobarevností a téměř nekonečným výběrem motivů.

Náš tip: Svou kuchyni si můžete báječně personalizovat díky použití vlastní fotografie. Tuto službu vám rádi zprostředkují například na stránkách BPglass.cz.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..