Softshellové bundy vás ochrání před větrem i deštěm

Hans / Pixabay

Softshell nahradil v našem šatníku staré šusťákové bundy už před několika lety. V současné době jsou softshellové bundy nejpopulárnějším typem outdoorového oblečení pro podzim a zimu. Skvěle odolají všem nepříznivým podmínkám, takže vás neomezují ve vašich aktivitách ani cílech.

Kde se vzala softshellová móda?

Zpočátku byla softshell bunda určena zejména pro fanoušky horské turistiky. Díky své lehkosti a skvělým technickým parametrům si však rychle získala vysokou popularitu i mezi lidmi, kteří si chtějí vyrazit do přírody i jen tak.

Praktická softshellová bunda dokáže nahradit tři v terénu standardně používané vrstvy oblečení (spodní tričko, fleece mikina a bunda), které působily velmi mohutně a ani zdaleka nebyly pohodlné. Zároveň se snaží své uživatele ochránit proti větru a vodě stejně kvalitně, jako klasická šusťáková bunda, aniž by ovšem jakkoliv utrpěla prodyšnost jednotlivých vrstev.

Softshell včera a dnes

Softshellová tkanina je překvapivě tenká. Na počátku byla tvořena pouze dvěma vrstvami – fleecem a vnější tkaninou z polyesteru nebo polyesteru s přídavkem elastanu, odolnou proti vodě. Oproti klasickému šusťáku vnější vrstva lépe dýchá, je vodotěsná, ale proti vodě nechrání na 100 %  – tomu lze pomoci použitím speciální impregnace. Nemusíte se bát, že by se tím vaše softshellová bunda dámská nebo pánská nenávratně zničila, naopak, výrobci s tou eventualitou počítají už v základu.

Moderní softshellové výrobky pak mívají mezi oběma vrstvami uloženou ještě speciální membránu, bránící pronikání případné vlhkosti až do vnitřních struktur látky a k vašemu tělu. Zejména softshellová bunda pánská pak může být navíc vybavena ještě dodatečnou tepelnou izolací, určenou pro opravdu tuhé horské podmínky. Podobná úprava je však samozřejmě dostupná i v dámské variantě.

Ať už vsadíte na jakoukoliv alternativu, určitě vás potěší, že bundy ze softshellu se velmi snadno udržují. Nevyžadují žádnou zvláštní péči (snad vyjma impregnace) a neuškodí jim ani praní v pračce. Rozhodně je tak v terénu nemusíte šetřit. Chcete si vybrat ideální model pro své aktivity? Navštivte e-shop Lambeste.eu.

Mohlo by se vám líbit...

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..