Vyplatí se pořízení gramofonu?

Na tuto otázku není zrovna jednoduché odpovědět. Záleží totiž na tom, kolik a jak kvalitních vinylových desek máte a jak dokonalý zvuk požadujete. Z hlediska kvality zvuku existuje mnoho názorů na digitální vs. analogové záznamy. Vinylová deska sice může znít naprosto dokonale, ale pokud máte nekvalitní gramofon, nikdy se nedostanete na úroveň kvality digitálního záznamu. Platí to samozřejmě i opačně. Abyste dosáhli kvalitního zvuku, potřebujete zkrátka kvalitní hifi komponenty.

Kvalitní ovšem rozhodně nemusí znamenat předražené. V e-shopu firmy HTPshop, která nabízí prodej gramofonů, najdete spoustu vysoce kvalitních gramofonových přístrojů za ceny, které rozhodně nejsou přemrštěné. Pokud je místem, kde sháníte gramofony Praha, můžete navštívit i jejich poslechové studio, kde vám s výběrem vhodného přístroje poradí.

Dalším aspektem pořízení gramofonu jsou desky. Na rozdíl od digitálních záznamů jsou vinylové desky mnohem náchylnější k poškození, a je třeba je správně skladovat. Dejte si také pozor, v jaké kvalitě je deska nahrána. V současnosti se totiž stává, že některé starší záznamy, které jsou znovu vydávány na vinylových deskách, jsou pořízeny z digitálních záznamů původních skladeb. Pořízením vinylové desky tak nezískáte oproti CD nic navíc. Pokud si tedy chcete například poslechnout The Doors v analogové kvalitě, která uspokojí i náročného posluchače, vždy se shánějte po originálech, nikoli po nových re-edicích. Vybudovat si kvalitní sbírku gramofonových desek dá trochu víc práce, než pořízení digitálních záznamů, které můžete koupit online, výsledek však rozhodně stojí za to. Jistě, není to pro každého, ale skutečný milovník hudby rozhodně ocení hloubku, plastičnost a kvalitu zvuku, přehrávaného na kvalitním gramofonu.

gramofon

Vyplatí se pořízení gramofonu?

Mohlo by se vám líbit...

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..