Realizace zimní zahrady – co bychom měli znát?

Zvažujete realizaci zimní zahrady? Realizaci koutku, kde budete konečně sami sebou? Místa, kde získáváte dojem, že čas zde nesehrává žádnou zásadní roli?

Realizace zimní zahrady je zdlouhavým a mnohdy i náročným procesem vyžadující notnou dávku představivosti, seberealizace a v neposlední řadě také financí.

Před tím, než se pro vybudování zimní zahrady rozhodnete, zvažte pár základních aspektů.

  1. V jakém období budete zimní zahradu využívat?

Plánujete využívat zimní zahradu celoročně nebo bude sloužit pouze ke klasickému „přezimování“ choulostivých rostlin, které by tradiční zimu ve venkovním prostředí nepřežily?

  1. Vytápění zimní zahrady

Bude vaše zahrada představovat tropický ráj a oázu odpočinku? Jakým způsobem zajistíte její vytápění? Na tyto otázky je nutno najít odpověď před samotnou realizací.

  1. Jaké vlhkosti bude zimní zahrada vystavena?

Plánujete zimní zahradu, které bude vévodit malé ratanové křesílko s miniaturním stolkem? Nebo jsou vaše plány daleko rozsáhlejší a zahrnují třeba vnitřní bazén? Také v případě většího počtu rostlin je nutno počítat s vyšší vlhkostí, která bude vaši zimní zahradu sužovat.

  1. Finanční stránka věci

Jak velkou finanční sumu chcete realizaci zimní zahrady obětovat? Počítáte s desítkami tisíc? Nebo vaše nároky sahají poměrně vysoko a tomu přizpůsobíte také své finance? Pečlivě zvažte, co všechno by nemělo ve vaší zimní zahradě chybět, a nechte si zpracovat nezávislé návrhy u několika firem. Tímto získáte možnost porovnání, která je mnohdy k nezaplacení.

  1. Realizace zimní zahrady

Patříte mezi zručné kutily, kteří se podíleli na stavbě své současné střechy nad hlavou? Zastáváte názor, že kdo si co neudělá, nic nemá? Nebo dokážete samotný návrh zahrady zpracovat, ale konečnou realizaci necháte na odbornících? At je to tak, či onak, v případě, že oslovíte firmu, zjistěte si zavčasu dostupné reference a názory zákazníků.

Realizace zimní zahrady

uroburos / Pixabay

Mohlo by se vám líbit...

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..