Typický znak moderních židlí? Zdánlivě nesourodé povrchy

jeanvdmeulen / Pixabay

Nezáleží na tom, zda vybíráte novou židli do domácnosti nebo kanceláře. Když tohle slovo řeknete, nejspíše se vám vzápětí vybaví společenské posezení u jídelního stolu. Což však neznamená, že by taková židle nemohla být i pohodlná a vysloveně lákat k relaxaci.

Navíc je tento kus nábytku mobilní. Jídelní i konferenční židle mohou snadno cestovat z místnosti do místnosti, případně je navzájem propojovat – třeba jako v případě spojení obývacího pokoje s kuchyní apod.

Židle v moderním pojetí

Pravda, od klasiky z půdy našich babiček asi nic podobného čekat nemůžeme. A právě proto dnes dostávají moderní židle mnohem více prostoru než kdy dříve. Chceme si užívat život naplno a tento zdánlivý detail nám v této snaze může rozhodně pomoci.

Ale existují i další znaky, podle nichž současně pojaté jídelní nebo dětské židle poznat. Jejich podnoží je často z kovu (chromu, železa, oceli či hliníku) případně ze dřeva. Docela jinak jsou na tom ale sedáky. Narazit můžete zejména na ty plastové, ale i z lakované překližky nebo čalouněné textilií či luxusně vypadající kůží. Trefou do černého jsou pak na první pohled vzájemně neladící kombinace. Jakmile se však posadíte, zjistíte, že kontrast broušené oceli s dřevem a plastem je vlastně docela příjemný.

Rozmyslete se, co od své židle vlastně chcete

Kancelářské židle a ty, určené pro jídelní stoly, se od sebe liší jako oheň a voda. Ovšem značné rozdíly existují i uvnitř jednotlivých kategorií. Zcela jinak bude vypadat židle pro občasné sezení v kuchyňském koutě a zcela jinak ta, kterou byste rádi využili i jako zázemí pro svého koníčka. V případě pohodlí pátrejte především po praktických loketních opěrkách a vysoké zádové opoře.

U židlí do práce zase dbejte na zdravotní aspekty. Ergonomický sed a tvarovaná opěrka pro záda jsou ideálním základem. Aby však neutrpěla ani jejich estetická hodnota, pořiďte si svůj ideální nový kousek u specialistů. Třeba v obchodě Primazidle.cz.

Mohlo by se vám líbit...

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..